Games

Elon Musk založil spoločnosť X.AI, ktorá má vytvoriť konkurenciu ChatGPT

Elon Musk založil spoločnosť X.AI, ktorá má vytvoriť konkurenciu ChatGPT

Americký miliardár Elon Musk evidentne stále nemá dosť megalomanských projektov, ktorým by sa venoval. Po úspechu s automobilkou Tesla, kozmickou spoločnosť Space X a akvizícii sociálnej siete Twitter zakladá podľa denníku TheWallStreetJournal spoločnosť X.AI.  Podľa denníka by mala konkurovať spoločnosti OpenAI, ktorá vyvinula populárny chatovací systém ChatGPT, založený na strojom učení s prvkami umelej inteligencie (AI).

Elon Musk už pre novú spoločnosť X.AI zháňa výskumníkov a výkonný hardvér

Elon Musk sa pritom nedávno podpísal pod petíciu IT odborníkov, ktorí vyjadrili obavy z rýchleho vývoja umelej inteligencie(AI) respektíve nástroja ChatGPT  a žiadali jeho pozastavenie. V svetle založenia spoločnosti X.AI sa zdá, že dôvodom Muskovho podpisu asi neboli obavy z rýchleho vývoja AI, ale skôr náskok konkurencie. Musk už údajne dáva dohromady tím výskumných pracovníkov a inžinierov pôsobiacich v oblasti umelej inteligencie.

Zároveň si podľa zdrojov portálu zaistil pre nový projekt tisíce vysoko výkonných procesorov od spoločnosti Nvidia. Tie by mali byť železom pre rozsiahly systém strojové učenia s prvkami umelej inteligencie (AI), ktorý by sa podobal technológii stojacej za systémom ChatGPT spoločnosti OpenAI.  Zaujímavosťou je, že v roku 2015 sa Musk podieľal na založení spoločnosti OpenAI. Neskôr však z jej správnej rady odišiel.

Spoločnosť OpenAI, ktorú finančne podporuje softvérový gigant Microsoft, koncom minulého novembra zadarmo sprístupnila nástroj ChatGPT verejnosti. Okamžite tým spôsobila revolúciu v IT. ChatGPT dokáže po položení jednoduchých otázok generovať články, eseje, vtipy, ale aj poéziu. Na základe obrovského množstva dát sa podobne ako človek učí, čím sa zlepšujú aj jeho odpovede na podnety používateľov.

Náš tip

Legendárny hudobný prehrávač Winamp príde na Android v novej podobe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *