Games

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip5: Úplne nový pohľad na skladacie telefóny

Druhý polrok patrí v podaní Samsungu už tradične novým skladacím telefónom. V roku 2023 tu máme Flip5 a Fold5. V tejto recenzii sa bližšie pozriem na výhody a nevýhody menšieho a lacnejšieho z nich, nevyhnem sa ani porovnaniu s predchodcom a konkurenciou. Čo sa zmenilo a oplatí sa prejsť na nový model? Toto je recenzia skladacieho Samsung Galaxy Z Flip5, ktorá vám pomôže odpovedať práve na túto otázku.

Recenzia je rozdelená na niekoľko častí:

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip5: Cena a konkurencia

Samsung Galaxy Z Flip5 sa na Slovensku predáva za oficiálnych 1199 eur za variant s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom. Za model s rovnako veľkou operačnou pamäťou a dvojnásobným úložiskom zaplatíte 1319 eur. Počas predobjednávok, v čase od 26.7. do 10.8. mal Samsung akciu, v rámci ktorej bolo možné dostať model s vyšším úložiskom za cenu toho s nižším. Taktiež prebieha aj výkup starých zariadení, ku ktorému vám Samsung dá zaujímavý bonus. Viac informácií nájdete v článku Pri kúpe nových Samsungov môžete teraz ušetriť stovky eur.

V rámci konkurencie tu vidím dva schopné modely. Prvým je Motorola razr 40 Ultra, ktorá sa predáva za podobnú cenu. Má podobne veľký vonkajší displej s vyššou obnovovacou frekvenciou a možno ešte atraktívnejší dizajn. Taktiež vnútorný LTPO displej má až 165 Hz. Kapacitou batérie je na tom podobne, rovnako ponúka dva fotoaparáty a o niečo rýchlejšie káblové nabíjanie. Samsung jednoznačne vedie v dĺžke podpory a v rýchlosti aktualizácií.

Motorola razr 40 Ultra
Motorola edge 40 Ultra

Druhým konkurentom je OPPO Find N2 Flip, ktorý sa tiež chváli veľkým vonkajším displejom, aj keď nie až tak veľkým. Softvérová podpora bude na strane Samsungu, no OPPO ponúka väčšiu batériu a rýchlejšie nabíjanie. Taktiež hlavný fotoaparát má podstatne vyššie rozlíšenie, no to sa nedá povedať o ultra-širokouhlom. Výrobca v tomto prípade siahol po čipsete MediaTek Dimensity 9000+.

OPPO Find N2 Flip
OPPO Find N2 Flip

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip5: V krabici nič nie je

V tomto smere prakticky nemám čo dodať. Klasika v podobe vlajkovej lode Samsungu, nekoná sa žiadne prekvapenie. V úzkej krabičke sa nachádza len smartfón, dokumentácia, nástoj na vyberanie SIM karty a obojstranný USB-C kábel. Nabíjačku, pokiaľ nemáte, si musíte dokúpiť. Originálny 25 W Samsung adaptér kúpite už za veľmi dobrú cenu, rozhodne odporúčam, ak chcete nabíjať maximálnou možnou rýchlosťou.

Kvalitná konštrukcia, dospelejší dizajn

V tomto smere sa veľa nezmenilo, no prakticky ani nebolo čo. Opäť tu máme maličký kvádrik s veľmi príjemnými rozmermi v zatvorenom stave, ktorý sa vojde aj do menšieho vrecka. Len sa treba pripraviť na fakt, že telefón je trochu hrubší (15,1 mm). Z dizajnového a konštrukčného hľadiska prešiel najväčšou zmenou kĺb.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Pohľad zboku, žiadna medzera medzi displejom

Ten je opäť o niečo pevnejší, no konečne zmizla medzera medzi časťami displeja po zatvorení telefónu. Konkurencia medzeru nemá už dávnejšie, Samsung na to prešiel konečne až teraz. Z tohto dôvodu je telefón o niečo tenší a v zatvorenom stave sa s ním pracuje lepšie. Obávať sa ale nemusíte, vodoodolnosť s certifikáciou IPX8 zostala zachovaná.

Zariadenie drží pevne v akomkoľvek uhle otvorenia, kĺb je teraz prakticky dotiahnutý do dokonalosti. Otvorenie jednou rukou ale nehrozí, ak som v druhej ruke práve niečo držal, na otvorenie telefónu som musel využiť ústa. Stále lepšie ako nič. Avšak s príchodom väčšieho vonkajšieho displeja sa počet úkonov, pre ktoré musím smartfón otvoriť, drasticky zmenšil. Tejto téme sa budem venovať viac v časti Displej.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Drží otvorený v akomkoľvek uhle

Pri otváraní nie je počuť žiadne nepríjemné vŕzganie a zo zariadenia mám naozaj pocit kvality. Či už v otvorenom alebo zatvorenom stave. Dizajnom a konštrukciou si určite svoju vysokú cenovku dokáže obhájiť.

Rozmiestnenie tlačidiel po bokoch je ideálne a nemal som s nimi žiadny problém. Tlačidlá hlasitosti menia svoju funkciu v závislosti od toho, či telefón otvoríte alebo zatvoríte. To, ktoré sa v aktuálnom stave nachádza na vrchu, zvyšuje hlasitosť.

V zamykacom tlačidle sa nachádza skvelý snímač odtlačkov prstov, ktorý je rýchly a presný. Ak telefón otvorím, stačí sa ho dotknúť a je odblokovaný. Ak je zatvorený, je potrebné ho aj stlačiť. Ideálne riešenie, vo vrecku sa tým zabráni nechceným pokusom o odomknutie.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Snímač odtlačkov prstov a tlačidlá hlasitosti

Lesklý dizajn síce pridáva na pocite kvality, no osobne mám radšej matné prevedenie. Avšak vo farbe, v ktorej som mal zariadenie k dispozícii ja, odtlačky prstov veľmi viditeľné neboli, takže som s tým bez problémov dokázal žiť. Tmavšie varianty si odporúčam pred kúpou vyskúšať, pretože mne osobne odtlačky prstov na telefónoch prekážajú. Ak sa rozhodnete Z Flip5 používať s ochranným obalom, tieto problémy zmiznú.

Aj napriek tomu, že po otvorení mám k dispozícii displej s veľkou uhlopriečkou, zariadenie sa v ruke drží pohodlne, pretože je dostatočne úzke. Môže za to jeho netradičný širokouhlý pomer strán.

Vonkajší displej: Takto sa to robí

Tu sa udiali najväčšie zmeny, konkrétne na vonkajšom displeji. Ten je teraz podstatne zväčšený, čo ocení každý používateľ. Pracuje sa s ním lepšie, dokáže toho oveľa viac a novinky by mali pribudnúť ešte aj v budúcnosti.

Tentokrát je k dispozícii panel s uhlopriečkou 3,4″ a rozlíšením 720 x 428 pixelov. To sa môže zdať ako málo, no na malej uhlopriečke to dáva 306 ppi, takže je aj dostatočne jemný. Chráni ho sklo Gorilla Glass Victus 2, čiže to najlepšie a najnovšie na trhu.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Vonkajší displej a domovská obrazovka

Niekto by mohol ako nedostatok vidieť “len” 60 Hz obnovovaciu frekvenciu, no osobne mi to vôbec neprekážalo. Na malom displeji nie je rozdiel až taký viditeľný, mohol by som povedať, že je prakticky zanedbateľný. Systém je tu však dobre optimalizovaný, všetko na ňom beží rýchlo a animácie sú pekne plynulé. Nechýba ani always on displej, ktorý dokáže svietiť neustále, prípadne po ťuknutí.

Prejdem k tomu najdôležitejšiemu. Ako je teraz možné tento displej využívať? Takmer úplne plnohodnotne. Notifikácie z akejkoľvek aplikácie si môžete prečítať a môžete na ne aj odpovedať. Buď preddefinovanými odpoveďami, prípadne pomocou softvérovej QWERTY klávesnice. Spočiatku som mal obavy, pretože predsalen displej nie je až taký široký, no písalo sa mi na nej pomerne pohodlne. Ideálne to samozrejme nebolo, no na rýchle odpísanie úplne stačí. Aplikácie samé o sebe nie je možné z notifikácie otvoriť.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Písanie na vonkajšom displeji je pohodlnejšie ako sa môže zdať

Systém je tu rozdelený do widgetov, skôr by som povedal akýchsi miniaplikácií. Momentálne sú k dispozícii tie od Samsungu a od Googlu. Takže vidím tu počasie, kalkulačku. budí, obľúbené kontakty, stopky, časovač a podobne. Každá z týchto funkcií má svoj vlastný widget a prechádzať medzi nimi môžem posunom prsta, prípadne si ich viem oddialiť a rýchlo sa dostať na požadovaný widget. V nastaveniach si zvolím, ktoré widgety chcem, aby sa zobrazovali.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Náhľad widgetov

K dispozícii je aj možnosť plnohodnotne používať vybrané aplikácie. Momentálne ich je 6 – Google Mapy, Netflix, Správy (Google a Samsung), WhatsApp a YouTube. Minimálne YouTube vyzerá na prednom displeji veľmi zaujímavo a vzbudí pozornosť okolia. Ak chcete používať ostatné aplikácie, zatiaľ to bežne možné nie je. Avšak existuje návod, v rámci ktorého si môžem na vonkajší displej dať skratku na ktorúkoľvek aplikáciu a používať ju plnohodnotne. Návod sme zhrnuli v článku Samsung Galaxy Z Flip5: Ako používať akúkoľvek aplikáciu na prednom displeji?

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Tieto aplikácie natívne na vonkajšom displeji nefungujú

Takže nutnosť zakaždým telefón otvárať vďaka tomu prakticky neexistuje a rýchle veci si viem vybaviť len s pomocou jednej ruky a so zatvoreným telefónom. Poďakuje mi za to samozrejme aj batéria.

Domovskú obrazovku na vonkajšom displeji si môžem nastaviť podľa seba, v ponuke je množstvo rôznych tém, ktoré vôbec nevyzerajú zle. K notifikáciám sa dostanem posunutím prsta zľava doprava, widgety sa zase nachádzajú na opačnej strane.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Plnohodnotné Google mapy na vonkajšom displeji

Nechýba ani rýchle prepínanie základných funkcií (Wi-Fi, dáta a podobne), k nemu sa dostanem posunutím prsta zhora nadol. Na domovskú obrazovku sa zase dostanem klasickým gestom – posunutím prsta zdola nahor. V spodnej ľavej časti sa pri prehrávaní hudby zobrazuje maličký náhľad, ak naň kliknem, dostanem sa ihneď do ovládanie multimédií. Jednoduché a rýchle.

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip5: Vnútorný displej

Zatiaľ čo vonku sa toho zmenilo veľa, vnútri zostalo všetko po starom. Teda ak nepočítam odstránenie medzery medzi vrchnou a spodnou časťou ohybného displeja po zatvorení. Stále tu máme kvalitný Dynamic AMOLED 2X panel s FHD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Ide o LTPO displej, takže dynamicky mení frekvenciu v závislosti od toho, čo s ním robíte. Počas testu sa frekvencia pohybovala medzi 24 – 120 Hz.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Displej je dobre viditeľný aj na priamom slnečnom svetle

Zvýšil sa však maximálny jas, a to na úroveň 1750 nitov. Na priamom slnečnom svetle som nemal žiadny problém s čitateľnosťou. Čo sa nezmenilo, je časť, kde sa displej ohýba. Ohyb je stále viditeľný prakticky rovnako, v tomto smere je konkurencia ďalej. Musím však priznať, že počas používania mi to vôbec nevadilo, no spomenúť by som to určite mal.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Miesto ohnutia displeja je stále viditeľné a je ho cítiť

Samsung opäť vylepšil zloženie displeja a vrstvu špeciálneho skla, ktorým je pokryté. Prst sa po ňom kĺže lepšie a mal by byť aj o niečo odolnejší. No stále je potrebné mať na pamäti, že poškriabať ho nie je žiadny problém, dokonca aj nechtom. Je to zatiaľ fakt, s ktorým sa musíme zmieriť pri každom telefóne s ohybným displejom.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Detail na displej

Na druhú stranu, až taký problém to nie je. Smartfón budete mať vo vrecku zatvorený a otvárať ho budete len vtedy, keď s ním budete pracovať. Škrabance sa v týchto chvíľach neočakávajú, väčšinou vznikajú po položení, nie pri používaní. Za 2 týždne, ktoré som s Galaxy Z Flip5 strávil, som na vnútornom displeji nemal absolútne žiadnu nedokonalosť.

Výkon a pamäť

V rámci výkonu sa určite nie je na čo sťažovať. Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 je to najvýkonnejšie, čo môžete v Android smartfóne aktuálne mať. Tento konkrétny bol ešte navyše upravený a optimalizovaný pre Galaxy zariadenia. Výsledkom je extrémne rýchly telefón, pri ktorom na nič nečakáte.

Samsung Galaxy Z Flip5 nemá ani problémy s prehrievaním, no zahriať sa pri náročných činnostiach samozrejme vie. Vysoký výkon si kvôli tenučkému telu nedokáže udržať tak dlho ako Galaxy S23 Ultra alebo Z Fold5,  no stále je to veľmi dobré.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Procesor sa nachádza v hornej časti zariadenia, takže pri bežnom držaní teplo z neho veľmi necítiť, navyše ho nezakrývate dlaňou, takže sa teplo lepšie odvádza do okolia.

Skóre
Test 1 1 422 327 bodov
Test 2 1 191 688 bodov
Test 3 1 183 583 bodov
Test 4 1 176 463 bodov

Čo sa týka operačnej pamäte, 8 GB dnes nijako neohúri. Na druhej strane, túto hodnotu považujem za postačujúcu. Počas používania som sa nestretol so situáciou, kedy by som pocítil nedostatok RAM. Niektoré aplikácie som na pozadí nastavil tak, aby sa vôbec nevypínali a fungovalo to. Nevypli sa nikdy. Taktiež aj ostatné aplikácie zostávali v pamäti pomerne dlho, nemuseli sa po opätovnom otvorení kompletne načítavať. Áno, 12 GB RAM by znelo lepšie, ale za mňa 8 GB naozaj stačí.

V rámci úložiska Samsung chápe, že drahý multimediálny smartfón potrebuje aj dostatok priestoru. A preto tu máme už v základe 256 GB, tí náročnejší môžu siahnuť po 512 GB variante. Pamäťové karty podporované už tradične nie sú. Úložisko je najrýchlejšieho typu UFS 4.0, takže aj toto prispieva k celkovému dojmu mimoriadne rýchleho zariadenia. Naozaj, tu sa na nič nečaká.

Operačný systém

V základe tu máme operačný systém Android 13 a nadstavbu One UI 5.1.1. Čiže to absolútne najnovšie, čo je aktuálne dostupné. Galaxy Z Flip5 patrí do exkluzívnej spoločnosti týkajúcej sa dĺžky softvérovej podpory. Tiež dostane 4 aktualizácie Androidu (až na Anroid 17) a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií. Na prichádzajúci Android 14 bude taktiež aktualizovaný medzi prvými.

Samotný systém je už starý známy a detailné rozpisovanie prakticky nemá význam. Nachádza sa tu množstvo aplikácií od Samsungu, niektoré sú skvelými pomocníkmi, iné trochu zbytočné. To je už ale len na samotnom používateľovi, ktoré aplikácie sa rozhodne používať. Samsung stále stavia na silnom ekosystéme, takže nechýba SmartThings, Galaxy Wearable či Samsung Health. Aplikácia hodiny však predinštalovaná nie je, tú som musel doinštalovať dodatočne. Rovnako aj kalkulačku.

Fotoaparát bez teleobjektívu, no so slušnými výsledkami

V tomto smere sa nič nezmenilo. Samsung Galaxy Z Flip5 nepatrí medzi úplnú fotografickú špičku, ale za svoje snímky sa nemusí hanbiť. Opäť tu máme hlavný 12-megapixelový snímač so svetelnosťou f/1.8 a optickou stabilizáciou obrazu. Doplnený je o 12 MP ultra-širokuhlý objektív s uhlom záberu 123 stupňov a bez automatického zaostrovania. To znamená, že na makro fotografie môžete zabudnúť. A rovnako môžete zabudnúť aj na kvalitné priblížené zábery, pretože teleobjektív tu už tradične chýba. To ale nie je nič výnimočné, vtesnať ho do tak tenkého tela nie je jednoduché.

V každom prípade, táto zostava postačuje na väčšinu situácií. Fotografie vytvorené hlavným fotoaparátom sú detailné, ponúkajú dobré farby a minimum šumu, Z Flip5 sa nestratí ani v noci. Nechýba samozrejme nočný režim, ktorý dokáže v mnohých prípadoch fotografie poriadne vylepšiť. Samsung nám ukázal, že s dobrým softvérom, algoritmami a vysokým výkonom môže aj Flip, ktorý neponúka najväčšie a najlepšie snímače na svete, fotiť veľmi dobre.

Ultra-širokouhlý fotoaparát produkuje veľmi pekné fotky najmä cez deň. V noci je to kvôli menšiemu snímaču a slabšej svetelnosti v porovnaní s tým hlavným podstatne horšie. Chýbajú najmä detaily. Nočný režim ale v tomto prípade niekedy dokáže až divy a fotku poriadne vylepší. Avšak na kvalitné nočné fotenie by som určite radšej zvolil nejaký kvalitný fotomobil.

Pre bežného, ale aj trochu náročnejšieho používateľa, budú plne postačovať. Ak vyslovene nepatríte medzi tých, ktorí očakávajú od smartfónu špičkvé fotografie na najvyššej úrovni, určite budete spokojní. Ak áno, Samsung má pre vás Galaxy S23 Ultra.

Video je možné natáčať maximálne v 4k rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu. Bohužiaľ, ultra-širokouhlý objektív to dokáže len pri 30fps, bez ohľadu na rozlíšenie. To je škoda. Mať možnosť prepínať medzi objektívmi pri 60fps by sa mi párkrát hodila. V každom prípade, videá z oboch snímačov sú veľmi dobré. Dobre stabilizované, s dostatkom detailov a s peknými farbami. V noci určite neodporúčam natáčať video ultra-širokouhlým fotoaparátom, pretože je príliš tmavé. Ten hlavný to zvláda podstatne lepšie, no na trhu máme aj lepšie smartfóny s lepším videom. Pri naozaj tmavej scéne odporúčam zvoliť frekvenciu 30fps, vtedy dostanete svetlejší záber.

Veľkou výhodou, či už pri videu alebo fotografovaní je možnosť použiť hlavný fotoaparát aj pre selfie zábery. Kvalitou sa tomuto systému nemôže rovnať žiadny bežný selfie fotoaparát umiestnený v displeji, takže “selfíčka” na sociálne siete zvláda Z Fip5 na výbornú, prakticky najlepšie na trhu. Len škoda, že množstvo funkcií v zatvorenom stave chýba. Zaujímavé je aj natáčanie videa v štandardnom pomere 16:9, ktoré scénu divne oreže. Odporúčam prepnúť na pomer 9:16 a zariadenie otočiť o 90 stupňov. V tomto prípade nie je záber čudne orezaný.

Batéria a nabíjanie

Najväčšou slabinou skladacích smartfónov tohto typu je už tradične batéria. Minuloročný Galaxy Z Flip4 sa v tomto smere v porovnaní s predchodcom výrazne zlepšil, no stále to nebolo úplne ono. Z Flip5 ponúka rovnako veľký akumulátor s kapacitou 3700 mAh, čo nie je veľa.

Narovinu poviem, že výdrž je stále podpriemerná, aj keď zase o niečo lepšia. V prípade, ak väčšinou používate telefón v otvorenom stave. Avšak Flip5 som často používal aj zatvorený, čo dokáže výdrž slušne predĺžiť. V konečnom dôsledku som nemal problém zvládnuť celý pracovný deň. Hodnota screen-on time sa pohybovala väčšinou na úrovni okolo 4 hodín, k 5 hodinám som sa nedostal ani raz.

Toto sú bežné hodnoty výdrže batérie

K dispozícii sú samozrejme aj šetriace režimy, ktoré môžu pomôcť predĺžiť výdrž, nachádza sa tu aj režim nižšieho výkonu procesora. Ten som vyskúšal tiež a nemôžem povedať, že by som pocítil nejaké spomalenie. Ak vám mierne predĺženie výdrže za to stojí, zariadenie môžete používať aj takto.

Čo sa týka nabíjania, máme tu staré dobré bezdrôtové nabíjanie a aj to reverzné. Klasické káblové zostalo na výkone 25 W. Samsung má celkom dobre optimalizovanú nabíjaciu krivku, no celkové nabitie aj tak trvá dlhšie ako hodinu. A to je na dnešné pomery už pomalé. Konkrétne s originálnou 25 W nabíjačkou (ktorá nie je v balení) som nameral tieto hodnoty:

  • 10 min: 18 %
  • 20 min: 37 %
  • 30 min: 50 %
  • 40 min: 65 %
  • 50 min: 79 %
  • 60 min: 91 %
  • 70 min: 97 %
  • Celkové nabitie: 1:14 hod.

Páči sa mi, že Samsung myslí aj na zdravie batérie a ponúka nástroje, ako ju čo najdlhšie udržať v dobrej kondícii. Okrem klasického inteligentného nočného nabíjania tu je aj možnosť nabiť maximálne na 85 %. Po dosiahnutí tejto hodnoty sa nabíjanie preruší a zariadenie bude udržiavať stav nabitia na 85 %. Pretože ako iste viete, mať batériu nabitú dlhší čas na 100 % sa z dlhodobejšieho hľadiska neodporúča.

Záverečné hodnotenie: Toto sa podarilo

Otázka je jasná. Prejsť na nový model alebo zostať pri tom minuloročnom? Ak máte Galaxy Z Flip3, prechod určite odporúčam. Získate lepšiu výdrž batérie, vyšší výkon, lepšie fotoaparáty a tak ďalej. Pri porovnaní so Z Flip4 je to už náročnejšie, pretože tu tých noviniek až tak veľa nie je. Tou hlavnou a najväčšou je nový vonkajší displej.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Ak získate slušnú sumu za odkúpenie vášho starého zariadenia a niečo málo doplatíte, môže sa nový Galaxy Z Flip5 hodiť. Ten vonkajší displej naozaj úplne mení spôsobom, akým som doteraz fungoval so skladacími modelmi tohto typu a mňa osobne by presvedčil, že sa mi to oplatí. Na druhú stranu, sami si musíte povedať, či vám to za to stojí.

V každom prípade, Samsung Galaxy Z Flip5 je skvelý. Má všetko, čo by mal skladací telefón mať, zabalené je to do peknej krabičky s vysokým výkonom, slušnými fotoaparátmi a maximálnym štýlom. Nedostatky sa samozrejme nájdu a je ich pomerne dosť, no nie sú až také výrazné. Ak ste predtým skladací smartfón nevlastnili a rozmýšľate nad ním, práve Galaxy Z Flip5 môže byť tou správnou voľbou. Určite odporúčam.

TIP: Podrobnejšiemu porovnaniu novinky s predchodcom sme sa venovali v článku Samsung Galaxy Z Flip5: Čo je nové v porovnaní s predchodcom, ktorý určite odporúčam prečítať, pokiaľ váhate.

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip5: Tabuľka s parametrami

Hlavný displej 6,7″, FHD+, Dynamic AMOLED 2X, 1-120 Hz, LTPO
Vonkajší displej 3,4″, Super AMOLED, 60 Hz, 720 x 748p, 306 PPI
Rozmery v rozloženom stave 71,9 x 165,1 x 6,9 mm
Rozmery v zatvorenom stave 71,9 x 85,1 x 15,1 mm
Hmotnosť 187 gramov
Fotoaparát 12 MP, f/1.8, Dual Pixel AF, optická stabilizácia obrazu (hlavný fotoaparát)

12 MP, f/2.2, uhol záberu 123˚ (ultra-širokouhlý)

10 MP, f/2.4 (selfie)

Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
RM 8 GB
Úložisko 256 / 512 GB
Batéria 3700 mAh
Nabíjanie 25 W káblové, bezdrôtové nabíjanie, reverzné bezdrôtové nabíjanie
Vodoodolnosť IPX8
Siete a konektivita 5G, LTE, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3
Dual SIM 1x Nano SIM + 1x eSIM
Farebné varianty zelená, vialová, béžová, grafitová, šedá (exkluzívne na samsung.sk)
Cena od 1199 €

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *