Games

Aqara FP2 senzor vám promění domácnost k nepoznání (recenze)

Pokud jste si někdy alespoň trochu pohrávali s myšlenkou chytré domácnosti, jistě jste narazili na pohybové senzory. Právě díky nim může fungovat řada automatizací a jedním z těch vůbec nejznámějších je Aqara P1, který je k dostání všude za pár stovek. Na konci dubna představila stejná společnost v Evropě něco mnohem komplexnějšího a přesnějšího a to sice Aqara Presence Sensor FP2. My ho už téměř měsíc používáme v naší domácnosti, tak si pojďme společně říct, co všechno umí a zda se vyplatí.

Obsah recenze Aqara Presence Sensor FP2

Obsah balení

Obsah balení Aqara Presence Sensor FP2 je přesně takový, jako byste od senzoru za podobnou cenu očekávali. Kromě samotného zařízení se zde pochopitelně nachází i USB-C napájecí kabel, různé brožurky a úchyt na zeď. Možná bychom ocenili i adaptér, ale ten se dnes dodává ve většině případů pouze u větších zařízení. Jen pro upřesnění – nenachází se v něm žádná baterie, takže musí být neustále připojen kabelem.

Zpracování a vzhled

Aqara Presence Sensor FP2 se od svého předchůdce dost liší. Jedná se o kulaté a minimalistické zařízení, které je poměrně tenké a samozřejmě většinu z něj pokrývá plast. Díky magnetickému stojánku jej můžete umístit téměř kamkoliv, třeba i na zem. Nejlépe funguje, když je ve výšce alespoň 1,4 metru.

Pokud byste jej chtěli ale namontovat na zeď, nemusíte samozřejmě stojánek vůbec použít. K napájení slouží zdířka na USB-C. Kabel je mimochodem odnímatelný, takže když bude vadný nebo se zlomí, nemusíte řešit reklamaci celého zařízení. Splňuje navíc certifikaci IPX5, takže není problém jej namontovat třeba do koupelny nebo ven, ačkoliv zde bychom si pohlídali, zda bude senzor alespoň nějak krytý.

Co umí Aqara FP2?

Aqara Presence Sensor FP2 se od Aqara P1, ale také řady dalších senzorů liší v použité technologii. Zatímco starší a levnější modely používají tzv. PIR technologii (pasivní infračervené čidlo), zde ji vystřídal standard mmWave, který je daleko přesnější. K jejímu fungování navíc není potřeba žádná Zigbee brána, jelikož zařízení pracuje na 2,4GHz Wi-Fi. Mimo Apple HomeKit spolupracuje také se službami jako Google Home, IFTTT a Amazon. Přislíbena je také podpora pro standard Matter, který by se měl snad letos začít šířit na větší množství zařízení a počítá s ním hromada výrobců.


V LIDLu je k mání parádní chytrá rychlovarná konvice

Zprávičky

Marek Houser

Marek Houser



čtení: 1 minuta (
uložit na později

)



čtení: 1 min.

uloženo






uložit na později

1 min.