Games

Vývojáři PUBG ukázali první video ze své nové hry » Vortex

Na začátku srpna představilo jihokorejské studio Krafton svou novou AAA fantasy hru, která vzniká na motivy ptačích příběhů, za nimiž stojí spisovatel Lee Jenogdo. Podle popisu se má jednat o temné singleplayerové RPG, podobné například Zaklínači od CD Projektu. Důvodem není jen dospělý přístup, ale také zpracování světa příběhů, které Jeongdo nejprve vydával na internetovém fóru, ale následně se zapříčinil také o jejich knižní vydání ve čtyřech svazcích. V jeho světě světě se pohybují postavy a motivy známé západním čtenářům, tedy například elfové či draci, jen jsou nahrazeni svými korejskými obdobami z legend a mýtů, čímž získává celé dílo na zajímavosti. A to stejné bychom samozřejmě mohli prohlásit o vznikající videohře, kterou se nyní Krafton rozhodl prezentovat prostřednictvím prvního traileru.

Hned na začátku je nutné vymezit, že sami vývojáři označují video jako vizuální koncept, což bychom ale s přihlédnutím k prezentování jiných videoher mohli jednoduše považovat za teaser či obligátní CGI trailer. Jednoduše řečeno, to, co ve videu uvidíte, neodpovídá tomu, jak bude vypadat finální hra. Přesto je pozoruhodné sledovat nejen možnosti Unreal Enginu 5, ve kterém video vzniklo, ale celkovou náladu a značnou brutalitu, se kterou se Krafton pustil do vývoje. Vše je inspirováno artworky výtvarníka Iana McCaiga, který se dříve podílel například na Hvězdných válkách nebo filmech ze série Avengers. Video navíc nemá sloužit jen pro představu, jak bude vypadat hra, ale také v jakém duchu se ponese chystaná kniha artworků a grafická novela. Jako celek nazývají projekt Windless a podle záběrů se máme rozhodně nač těšit.

Tedy za předpokladu, že vám nevadí uřezané hlavy a potoky krve. Jak ovšem prohlašuje hlavní protagonista, ani on dopředu netušil, co před ním leží za úděl, takže ho prozatím nebudeme soudit. Nutno také podotknout, že některé obrazy – zejména například couvání slz zpět do oka – působí opravdu transcendentně, stejně jako plynutí času. Dopředu, dozadu a potom opět dopředu s rozhodnutím, proti kterému se hrdina pravděpodobně staví. Víc asi vypozorovat nejde – tedy pokud neznáte původní látku, v čemž si budu muset zřejmě doplnit vzdělání – ale podobně jako se objevuje v komentářích pod videem, celková atmosféra si mě i během necelých tří minut získala.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *