Games

Studenti z Německa odemykají příplatkové funkce vozů Tesla

  • Studenti z Berlína přišli na způsob, jak odemknout placené funkce vozů Tesla zcela zdarma
  • Dokonce se jim podařilo povolit systém FSD i v Evropě
  • Mimo jiné si zapnuli výhřev zadních sedadel, který je standardně za příplatek

Skupina hackerů nedávno objevila poměrně zásadní průlom týkající se automobilů Tesla. Studenti univerzity Technische Universität Berlin odhalili způsob, jak hacknout hardware, který se stará o informační systém v těchto vozidlech.

Studenti využívají metodu voltage glitching

Tato metoda umožňuje uživatelům aktivovat různé funkce, včetně systému FSD (samočinné řízení), které za normálních okolností v Evropě nefunguje. Christian Werling se nechal slyšet, že k aktivaci těchto funkcí, mimo jiné třeba i výhřevu zadních sedaček (standardně nabízený za příplatek), potřebují mít vůz fyzicky u sebe. Metoda se nazývá “voltage glitching” a spočívá v manipulaci s napětím procesoru AMD řídící infotainment vozů Tesla.

Tesla Self Driving vs Everyday Roads!

Odemykání příplatkových funkcí zdarma

Tímto způsobem lze získat kontrolu nad procesorem a nahrát do něj upravený kód, který mění jeho chování. Když je proveden ve správný okamžik, procesor může být oklamán a donucen provádět nepovolené akce. To umožňuje aktivaci funkcí, které nebyly původně zakoupeny nebo jsou k dispozici pouze ve vybraných regionech.

tesla model 3 červená

Přestože tato metoda přináší majitelům Tesel výhody a je docela dobře možné, že se časem objeví různí “sousedi Pepíci”, kteří vám odemknou normálně placené funkce za podstatně nižší cenu, nebo třeba za basu piv, je tato informace poměrně znepokojivá. Díky nové technice by totiž teoreticky bylo možné extrahovat klíč. Ten se používá k autentifikaci do Tesla Network.

Skupina těchto výzkumníků hodlá své poznatky detailněji představit na konferenci o kybernetické bezpečnosti Black Hat v Las Vegas. Společnost Tesla zatím na tuto problematiku nereagovala.


Na tom videu jsi ty Messenger zpráva útok podvod phishing ochrana

“Na tom videu jsi ty?” Ne, útok hackerů přes Messenger. Víme, jak se bránit

Návody

Marek Houser

Marek Houser



čtení: 4 minuty (
uložit na později

)



čtení: 4 min.

uloženo






uložit na později

4 min.