Notebooky Lenovo YOGA a ich 10 rokov inovácií
Notebooky YOGA od spoločnosti Lenovo oslavujú už 10 rokov svojej existencie. Dizajnéri sa pri vývoji inšpirovali ohýbaním ľudského tela pri cvičení jogy. Vďaka tomu vznikol v roku 2012 prvý konvertibilný notebook na svete s 360 stupňovými kovovými pántami, ktoré ho umožňujú používať v štyroch režimoch: notebook, stan, stojan alebo tablet.
Ohybnými pántami to však celé len začalo a postupne Lenovo do tohto prémiového notebooku prinášalo viaceré inovácie, veľa z nich ako prví na svete. Za najvýznamnejšie sa považujú hodinkový kĺb, rotujúca zvuková lišta so systémom reproduktorov Dolby Atmos, kryt webkamery na ochranu súkromia alebo bezdotykové prihlásenie. Aj vďaka tomu sa YOGA považuje za najinovatívnejší notebookový rad v portfóliu Lenovo.
Hlavnou myšlienkou YOGA je dávať používateľom voľnosť pri práci, tvorbe alebo zábave kedykoľvek a kdekoľvek, spájaním toho najlepšieho z tradičných počítačov s tým najlepším z tabletov. Univerzálny viacrežimový dizajn YOGA poskytuje súlad medzi tvorbou a konzumáciou obsahu a zároveň ponúka optimálny zážitok z notebooku a tabletu v jednom zariadení.
„YOGA je od začiatku uvedenia na trh určená pre všetkých, ktorí sa nechcú obmedzovať, hľadajú trendy ultra-prenosný šperk s najnovšími technológiami a inováciami, ktorým sa chcú pochváliť a zároveň hľadajú najlepšieho kamaráta do práce aj pre zábavu. Aj vďaka tomu sa v rámci Slovenska predá ročne viac ako 1 500 kusov notebookov a desktopov Yoga.“
Peter Oravec, riaditeľ spotrebiteľského segmentu Lenovo
Značka YOGA v súčasnosti vychádza v rôznych formách a konceptoch, vrátane tenkých ultrabookov, desktopov, chromebookov a tabletov. Rozlišujú sa podľa výkonnostnej triedy, pričom najvyššia rada sa označuje číslom 9. Do portfólia pribudol aj rad YOGA Slim, ktorý má síce bežné pánty ale charakterizuje ho vysoko kvalitné spracovanie a prenosná výkonnosť. Je navrhnutý tak, aby umožňoval používateľom prispôsobiť sa súčasnému hybridnému životnému štýlu pomocou inteligentného výkonu, zabezpečenia a rozpoznávacích funkcií.