NAY Android Roka 2021: Predstavujeme kategóriu Inovácia
Anketa NAY Android Roka 2021 je v plnom prúde. Aj vy môžete hlasovať za vaše obľúbené zariadenia v hneď deviatich kategóriách. Okrem toho, že takto zvýšite šancu na výhru vášho favorita, máte aj vy šancu vyhrať niektorú z množstva cien.
Tento rok sme si pre vás nachystali až 22 cien! Stačí, keď sa zúčastníte hlasovania na stránke AndroidRoka.sk a dáte hlas vášmu favoritovi!
Aby sa vám rozhodovalo jednoduchšie, postupne si predstavíme všetky súťažné kategórie. Dnes je to kategória Inovácia, v ktorej nájdete zariadenia, ktoré tento rok veľmi príjemne prekvapili, respektíve majú veľkú šancu vylepšovať sa v blízkej budúcnosti.
Contents
BOSE Noise-Masking Sleepbuds II
BOSE Noise-Masking Sleepbuds II nie sú iba také obyčajné bezdrôtové slúchadlá. Ide zároveň aj o skvelého spoločníka, ktorý zabezpečí pokojný a ničím nerušený spánok. Nenechajte sa vyrušovať zvukmi zo susedstva, chrápaním a ďalšími vecami, ktoré zvyknú pravidelne narušovať váš nočný pokoj. Zariadenie je navrhnuté tak, aby ste ho počas spánku ani nevnímali. Prekážkou nebudú ani v prípade častého pretáčania.
Silikónové špunty sadnú každému uchu a precízne vás odizolujú od okolia. Vďaka aktívnemu potláčaniu zvukov z okolia si budete môcť dopriať ničím nerušený spánok, spojený s množstvom energie po zobudení. Tá je predsa potrebná na úspešné zdolanie nasledujúceho dňa. Pokiaľ ide o výdrž batérie, tak poteší, že BOSE Noise-Masking Sleepbuds II vydržia v prevádzke až 10 hodín. Skvelou správou je dostupnosť praktického nabíjacieho puzdra, ktoré slúchadlám poskytne ďalšie tri plné dobitia.
CAT S42 H+
Tento smartfón patrí k jedným z tých odolnejších na trhu. CAT S42 H+ sa vyznačuje IPS displejom s 5,5-palcovou uhlopriečkou s rozlíšením 720 x 1440 pixelov. Obrazovka bude reagovať na dotyky, aj keď sú vaše prsty mokré alebo máte nasadené rukavice. Práve tento faktor robí z tohto mobilného telefónu akýsi unikát. Pod kapotou je umiestnený procesor MediaTek Helio A20 (MT6761D) s 3 GB RAM a 32 GB interného ukladacieho priestoru.
Na zadnej strane nechýba 13 MP fotoaparát. Vpredu nájdete 5 MP “selfie” snímač. Kapacita batérie sa zastavila na hodnote 4 200 mAh. Výbornej odolnosti voči a prachu značia certifikácie IP68, IP69 a aj vojenský štandard MIL-STD-810H. Z konektivity nechýba podpora pre dualSIM, Glonass, GPS, NFC, Bluetooth či WiFi. Zamrzí však starý microUSB konektor. Na druhú stranu niekoho môže potešiť 3,5 mm audio jack, spolu so slotom na rozšírenie vnútorného ukladacieho priestoru o microSD kartu.
DJI Mini 2 Fly More Combo Dron
Tento dron je vhodnou “hračkou” pre začiatočníkov. Ponúka veľa výkonu v “mini” rozmeroch. Budete ohromení z kvality videa, ktoré tento dron dokáže natočiť. Na ovládanie si zvyknete pomerne rýchlo. DJI Mini 2 Fly More Combo Dron vám ukáže svet z perspektívy, z akej ste ho ešte doposiaľ nevideli. Svoje prostredie si môžete preskúmať ešte detailnejšie. Fotografie z letu majú rozlíšenie 12 MP, pričom video je možné nahrávať až v 4K Ultra HD.
S váhou necelých 250 gramov ide o stroj, ktorý dokáže na jedno nabitie lietať až 31 minút, čo je rozhodne potešujúcou správou. S dosahom ovládania 4 kilometre ide o skutočnú elitu na trhu. Pravú zábavu vám odhalí aplikácia DJI Fly, v ktorej nájdete úvodné návody na ovládanie a ďalšie tutoriály, ktoré vám pomôžu s oboznámením sa s dronom.
Kompatibilita je hlásená s operačnými systémami Android aj iOS. V balení nájdete trojicu náhradných batérií v prípade, že by ste si chceli DJI Mini 2 Fly More Combo Dron zobrať so sebou aj na dlhšie výlety. Na záver upozorňujeme, že pri používaní výrobku je potrebné dodržiavať príslušné právne predpisy pre používanie dronov.
Google Tensor
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro sú jednými z najočakávanejších mobilných telefónov tohto roku. Azda najzaujímavejšou vlastnosťou týchto noviniek je implementácia procesorov vlastnej výroby. Ide o čipsety Tensor. Tie sa z pohľadu na výkon v známych benchmarkových aplikáciách môžu zdať zaostávajúcimi za konkurenciou.
Pravdou však je, že Google nemal v úvahe vyrobiť procesor s najvyšším hrubým výkonom. Zaoberal sa skôr implementáciou umelej inteligencie, strojového učenia a podujal sa aj na zdokonalení obrazového procesora na skvalitnenie vyhotovovaných fotografií. A to sa americkému gigantovi aj veru podarilo. Pravdu povediac, výkon pri každodenných úlohách vám nepríde o nič nižší, ako v porovnaní s inými aktuálnymi TOP vlajkovými loďami. Zahráte si samozrejme aj tie najnáročnejšie hry.
Google Tensor taktiež vie riadiť procesy úsporným spôsobom, čoho dôsledkom je pomerne slušná výdrž batérie nových Pixelov 6 na jedno nabitie. Podstatné je, že Google má teraz plnú kontrolu ako nad softvérom, tak aj nad hardvérom. Tento fakt dokáže zabezpečiť skvelú funkčnosť a optimalizáciu. Taktiež sa tým umožňuje dlhšia podpora na aktuálnosť operačného systému Android a jeho bezpečnostných záplat.
iRobot Roomba j7+
Robotický vysávač iRobot Roomba j7+ (7558) je inteligentným pomocníkom do domácnosti. Disponuje inteligentným mapovaním s názvom Imprint. Dokáže sa naučiť pôdorys vašej domácnosti a sám si určí čo najlepší a najefektívnejší spôsob čistenia. Výdrž batérie na jedno nabitie sa pohybuje na úrovni 90 minút a pokiaľ to bude potrebné, počas zahájeného vysávania sa pôjde nabiť do svojej stanice a po dostatočnej dodávke energie bude pokračovať tam, kde naposledy svoju prácu musel ukončiť.
Zaujímavá je aj samotná stanica. Do nej sa iRobot Roomba j7+ vyprázdňuje. Tá má dostatočnú kapacitu na približne 60 vyprázdnení robotického vysávača. Z 0 % na 100 % sa tento smart pomocník nabije v priebehu 120 minút. V prípade kúpy tohto vysávača si nezabudnite do mobilu nainštalovať aplikáciu iRobot Home, ktorá vám umožní využívať drvivú väčšinu vymožeností, ktoré s iRobot Roomba i7+ prichádzajú. Ide o jeden z najvýkonnejších a vo všeobecnosti celkovo najlepších robotických vysávačov, ktoré na našom trhu aktuálne nájdete.
LG Wing
LG Wing určite zaujme svojím netradičným dizajnom. Čím však nezaujme je procesor, ktorý na jednu stranu ponúka slušný výkon, no na druhú stranu nie je vlajkový. Hovoríme o procesore Snapdragon 765G, ktorý sa vyskytol už skôr v modeli LG Velvet. Ďalej tu nájdeme 8 GB RAM, 256 GB vnútornej pamäte a 4 000 mAh batériu s podporu štandardu rýchleho nabíjania Quick Charge 4+. Bezdrôtové nabíjanie je taktiež prítomné.
LG sa reputáciu tohto mobilu pokúsi zachrániť fotoaparátmi. Hlavný snímač má 64 megapixelov, ďalej tu nájdeme 13 MP ultra široký snímač a ešte jeden 12 MP ultra široký senzor. Jeden z týchto ultra širokouhlých snímačov môže natáčať video, kým ten druhý slúži len na fotenie. Najviac unikátnou vlastnosťou tohto mobilného telefónu sú jeho dva displeje so špeciálnym, ba až priam kontroverzným prevedením.
Hlavný displej je typu OLED, má 6,8-palcovú uhlopriečku a rozlíšenie 1080 x 2460 pixelov. Obnovovacia frekvencie je však stále 60 Hz. Druhý, 3,9-palcový OLED panel so 60 Hz a rozlíšením 1240 x 1080 pixelov, sa vyklápa do strán. Zaujímavé riešenie, nemyslíte?
Nothing Ear (1)
Bezdrôtové Bluetooth slúchadlá Nothing Ear (1) sú počinom zakladateľa známej značky smartfónov OnePlus. Predstavenie týchto slúchadiel bolo celkom kontroverzné, pretože z počiatku rozliční zahraniční recenzenti nemohli vo svojom úvodnom videu povedať nič o ich zvuku. A o čom majú teda hovoriť, keď má ísť o úvodné oboznámenie ľudí so slúchadlami? Nuž, veľa možností nie je, ako začať hovoriť o ich unikátnom dizajne. Tým sú Nothing Ear (1) skutočne preslávené.
Telo slúchadiel je totiž priehľadné, čo rozhodne poteší mnohých technologických nadšencov. Podobne je na tom aj ich puzdro, ktorého vrch je taktiež priehľadný. Dokážu však tieto slúchadlá zaujať svojim zvukom minimálne tak dobre, ako vzhľadom? Podľa nášho názoru je zvuk adekvátny cene a väčšina používateľov si nebude sťažovať. Basový prejav je skvelý, výšky ujdú taktiež. Miernejšou slabinou je však reprodukcia stredov. Za zmienku stojí aj ANC, ktoré postačuje, no na špičku nestačí. Poteší aj pekná, prepracovaná apka.
Samsung Galaxy Z Fold3 5G
Tento rok si pre nás juhokórejský gigant Samsung prichystal množstvo zaujímavých smartfónov. Okrem skvelej vlajkovej série Samsung Galaxy S21 sme sa dočkali aj predstavenia nových skladacích modelov. Samsung Galaxy Z Flip3 5G je obrovským pokrokom, v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Stále však extrémne zamrzí slabá výdrž batérie na jedno nabitie. Samsung Galaxy Z Fold3 5G je potom lepším, avšak drahším smartfónom z predstavených “skladačiek”. Má dve obrazovky, ktoré tento rok skutočne stáli za to.
Samsung Galaxy Z Fold3 5G je skutočnou inováciou, v porovnaní s predchodcami. Displej v uzavretom stave má uhlopriečku 6,2 palcov, rozlíšenie 832 x 2268 pixelov a extrémne široký pomer strán 25:9. Ide o Foldable Dynamic AMOLED 2X panel s vysokou obnovovacou frekvenciou na úrovni 120 Hz. Obrazovka je chránená najmodernejšou verziou ochranného sklíčka Corning Gorilla Glass Victus. To pravé však pre mnohých entuziastov príde po otvorení zariadenia. Tento rok sme sa dočkali lepšie spracovaného ohybného displeja so 7,6-palcovou uhlopriečkou s rozlíšením 1768 x 2208 pixelov. Hustota obrazu činí 374 pixelov na palec.
Tento Foldable Dynamic AMOLED 2X displej sa vyznačuje 120 Hz, HDR10+ a maximálnym jasom, dosahujúcim 1200 nitov. O pohon sa stará procesor od amerického giganta Qualcomm, Snapdragon 888 5G, ktorý je vyrábaný 5 nm procesom. Spolu s 12 GB RAM a 256 GB, respektíve 512 GB interného ukladacieho priestoru ide o výborný skladací smartfón, ktorý minimálne na našom trhu nemá vo svojej kategórii konkurenciu. Jeho cena je však vysoká.
Ako prebieha hlasovanie?
Hlasovanie sa koná na stránke AndroidRoka.sk od 15. novembra 2020 do 31. decembra 2021. Práve na tejto stránke sa môžete zapojiť do hlasovania za vaše obľúbené zariadenia v týchto deviatich kategóriách:
- TOP Android smartfón
- Ľudový Android
- Pomer cena/výkon
- Inovácia
- Smart hodinky a náramky
- Smart domácnosť
- Smart TV
- Slúchadlá
- Android tablet
V každej kategórii sú iné zariadenia, a tak jeden model nikdy nefiguruje v dvoch rozdielnych kategóriách. Výsledky hlasovania budú ohlásené do 31. januára 2022. Aby bol váš hlas platný, je potrebné správne vyplniť vaše kontaktné informácie. Každý môže hlasovať iba raz, duplicitné hlasy budú zmazané.
Čo môžete vyhrať?
V ankete NAY Android Roka 2021 môžete vďaka svojmu hlasu vyhrať až 22 cien. Hlavnou cenou je televízor LG 55NANO88P, ktorý do súťaže venovala spoločnosť NAY.
Okrem neho sú všakv hre aj ďalšie hodnotné ceny. Každý hlasujúci má šancu získať aj smartfóny Motorola moto g60, Xperia 10 III 5G od Sony, Xiaomi 11 Lite 5G NE, Nokia X10, Honor, či robotický vysávač iRobot Roomba j7+, herné slúchadlá Creative SXFI Gamer, Full HD Webkameru – Creative Live! Cam Sync 1080p V2, slúchadlá pre videohovory – Creative HS-720 V2, či Hi-res USB prevodník – Creative SB Play! 4.
Ako môžete zvýšiť svoje šance na výhru?
Hoci sa každý hlasujúci môže zapojiť iba raz, tí najaktívnejší majú možnosť výrazne zvýšiť svoje šance na výhru. Aj tento rok je totiž možné pozvať do ankety vašich známych, za čo vás patrične odmeníme. Všetci tí hlasujúci, ktorí do ankety pozvú aspoň piatich ďalších priateľov alebo známych, budú zaradení do samostatného žrebovania o 5x licenciu ESET Mobile Security a 5x doživotnú licenciu navigácie Sygic.
Ten hlasujúci, ktorý do ankety pozve najviac kamarátov, automaticky vyhráva bezdrôtové slúchadlá Creative Outlier Air V3. Známych môžete do ankety pozývať prostredníctvom vášho účtu na stránke AndroidRoka.sk.
Generálny partner NAY
Generálnym partnerom ankety Android Roka je aj tento rok spoločnosť NAY. Každé zariadenie, ktoré sa umiestni na niektorej z prvých troch priečok, bude v e-shope NAY.sk označené príslušným odznakom.