Games

Naughty Dog ukazují vylepšení v The Last of Us Part I » Vortex

Vývojáři ze studia Naughty Dog se krátce před vydáním remaku The Last of Us Part I obsáhle rozpovídali o technických aspektech vylepšené verze. V článku na PlayStation Blogu a v doprovodném videu se věnují soubojům, animacím, zvuku a samozřejmě také grafice. Tým přitom využívá nejnovější technologii a snaží se zúročit předchozí zkušenosti, aby vytvořil definitivní edici slavné hry.

 

Autoři říkají, že jejích remake od remasteru odlišuje celá řada vylepšení. Nejde podle nich jen o stejné postavy a prostředí na lepším hardwaru. Vývojáři znovu navrhli třeba nasvícení a využili vše, co se během uplynulé dekády naučili. Všechna prostředí podle nich víc ožila, okolní předměty lépe reagují na podněty hráče a kulisy jsou interaktivnější. Vylepšení se projevila také v soubojích a chování nepřátel. Patrné do má být  ve chvílích, kdy protivníci hledají hráče, nebo se ho snaží obejít. Omezení PS3 znamenala, že přes veškerou výjimečnost ve své době nemohla AI tak dobře analyzovat prostředí a přizpůsobit se mu.

Teď mají být střetnutí ještě dynamičtější a nepředvídatelnější. Nepřátelé se umí lépe adaptovat na dané situace a terén, což má ve výsledku dělat hru zajímavější. Podle týmu vznikají nové a vzrušující situace, které se neopakují. Nový hardware také umožnil obejít omezení v počtu aktivních AI v jedné scéně. V originálu na PS3 se mohlo v jednu chvíli na jednom místě nacházet maximálně 8 aktivních NPC. Aby toto omezení dříve obešly, museli vývojáři jejich pozornost zapínat a vypínat. To už dnes není nutné.

 

Zlepšení doznaly podle Naughty Dog také souboje na blízko s využitím technologie a poznatků z The Last of Us Part II. Zážitek z akce navíc prohlubuje haptika ovladače DualSense. Samostatnou kapitolou je pak podpora 3D zvuku, který nám pomůže mimo jiné lépe se zorientovat v nebezpečném prostředí díky sluchu. Vylepšeními prošly rovněž animace a autoři zdůrazňují, že upgrade se neomezuje zdaleka jen na samotné postavy. Naughty Dog třeba mohl ještě přidat zeleň, která je jedním z poznávacích znamení světa, kde si příroda bere zpět lidská města.

Autoři byli schopní také přidat více detailů vzdáleným prostředím, jako jsou hory nebo budovy v pozadí. Tým zdůrazňuje, že na rozdíl od remasteru vše přepracoval od základu. Vývojáři přitom dobře ví, že novinka nebude srovnávána s originálem, ale se vzpomínkou na originál. Jako příklad vylepšení, která nemusí být přitom na první pohled ani patrná, uvádějí muzeum v Bostonu, kde byly v původní hře jen nějaké generické kanceláře, ale teď jde o autentické restaurátorské díly plné detailů.

To vše má ale přitom stále sloužit příběhu. Autoři chtějí být maximálně věrní původní hře a dodat fanouškům tu nejlepší možnou verzi této moderní klasiky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *