Games

Hines promluvil o chybách Starfieldu a Redfallu » Vortex

I když se zatím všichni hráči do Starfieldu nepustili a mezi prvními recenzemi se najdou i ty kritičtější, zatím se novinka od Bethesdy jeví jako výrazný úspěch. Ostatně průměr na Metacriticu se v závislosti na platformě pohybuje okolo 87 až 88 procent. To na druhé straně ale trochu zjitřilo vzpomínky na mnohem méně povedený start Redfallu. Ten sice vytvořili vývojáři ze studia Arkane Austin, ale Bethesda jej v květnu poslala na trh v roli vydavatele. Nelichotivé přijetí připomněl ve svém rozhovoru s Petem Hinesem z Bethesdy magazín GamesIndustry.biz. Hines byl tázán, zda se věci v Bethesdě nějak změnily, a zda to na autory vyvinulo větší tlak?

Hines zdůraznil, že se stále učí. Neradi zklamávají očekávání hráčů, ale už podle něj za sebou mají uvedení, která se nepovedla podle plánů. A nikdy v takovém případě své projekty neopouštějí. Hines připomněl, že ani start The Elder Scrolls Online nebo Falloutu 76 se neobešel bez problémů a dnes podle něj tyto hry prospívají. Redfall má být stejný případ. “Start se nepovedl tak, jak jsme chtěli, ale pořád je to zábavná hra a budeme na ní dál pracovat,” ujistil s tím, že hráči se dočkají slíbené podpory 60 fps. Bethesda chce mít z Redfallu dobrou hru, protože v Game Passu může žít navždy. I za 10 let se podle něj lidé připojí ke Game Passu a Redfall tam na ně bude čekat.

Není Bethesda jako Bethesda

Pokud jde o tlak na Starfield, s každým launchem autoři podle Hinese cítí tlak. Zjevně je to něco, co si autoři uvědomují, ale nechtějí se jím nechat ovládnout. Chtějí si udržet kontrolu, říká Hines. Nad hrou, její kvalitou, zábavností, fungováním.

Druhé zajímavé téma se ve stejném rozhovoru točilo právě okolo chyb a technické stránky. Magazín připomněl, že Bethesda je známá i díky tomu, že její jinak velmi populární hry jsou často hlavně při vydání náchylné na různé chyby. Což je něco, čemu se autoři podle GamesIndustry.biz snaží zejména po uvedení Cyberpunku 2077 od CD Projektu pokud možno vyhýbat. Pete Hines si v první řadě myslí, že to není úplné fér, protože hry jako Doom Eternal, Deathloop nebo Dishonored 2 tím nejsou pověstné a jsou to také hry od Bethesdy. I když tady tak trochu opomíjí skutečnost, že jsou to tituly, které Bethesda vydávala, nikoli vyvíjela.

„Mohli bychom udělat bezpečnější, méně zabugovanou a méně riskantní hru, kdybychom chtěli.“

Ostatně dál Hines připouští, že její studio má takovou reputaci, ale podle něj autoři mají rádi tenhle chaos. “Mohli bychom udělat bezpečnější, méně zabugovanou a méně riskantní hru, kdybychom chtěli,” říká s tím, že ale upřednostňují svobodu hráčů. Kvůli tomu se podle Hinese občas může stát nějaká drobnost, ale Bethesdě se líbí svoboda, kterou tímto přístupem hráči získají. Podle Hinese narazíme na chyby, ale neubírají na celkovém zážitku a navíc můžete experimentovat.

Hines jde přitom tak daleko, že některé chyby označuje za malý záměr. Vypichuje například, že ve Starfieldu byla chyba, kdy na vodní planetě Neon mohl žralok vlézt do výtahu. Když se pak otevřeli dveře na promenádě, vypukl chaos, všichni začali křičet a utíkat. Sám prý navrhoval tenhle bug ve hře nechat, i když si myslí, že jej vývojáři určitě opravili. Hines ale podle svých slov takové věci miluje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *