Black Ops 3 » Vortex
Letošní Vánoce nadělily i pořádnou porci úniků, jelikož zde máme další kousek. Tentokrát však nejde o zrušenou hru a její hratelnou část či zdrojové kódy, v tomto případě si můžeme „pouze“ prohlédnout obrázky z Call of Duty: Black Ops 3 od studia Treyarch z roku 2015, přesněji z části kampaně, která byla v polovině vývoje zrušena a do výsledné hry se nikdy nedostala. Ta měla být zasazena do otevřeného světa, nakonec však zbyla jen ta sevřenější a lineárnější. Co kdybychom se ale přece jen dočkali i této kampaně?
Jaká přesně mohla ona otevřená kampaň být, se už nejspíše nedozvíme, ale díky více než 70 obrázkům, které se včera objevily na Imgur, si můžeme alespoň udělat alespoň nějakou základní představu. Na snímky upozornil na Redditu uživatel Purpletoaster (účet byl však mezitím smazán), jenž už v létě podobným způsobem rozkryl další kampaň, tentokrát zcela zrušenou v Black Ops 4, o níž jsme tehdy rovněž psali. V případě Black Ops 4 se pro změnu oficiálně tvrdilo, že kampaň nikdy v plánu nebyla a nepracovalo se na ní. To však zpochybnil Jason Schreier díky výpovědi vývojářů, kteří navíc měli být ujišťováni, že nedojde k podobné situaci jako u Black Ops 3. Došlo. Purpletoaster se nyní postaral o to, patrně opět za přispění samotných vývojářů, aby se i tentokrát alespoň kus práce dostal ven. Podle leakera jde o obrázky z raného prototypu z roku 2013, na němž se pracovalo zhruba rok, ke zrušení pak došlo v polovině roku 2014.
Na snímcích můžeme vidět hned několik lokací v různém stádiu rozpracování, v některých případech i jejich koncepty a zdroje inspirací pro jejich výstavbu. Hned na prvním snímku je nákres Singapuru, jenž měl podle všeho sloužit jako propojení s dalšími částmi, přičemž by každá nabízela svůj příběh a úkoly. Jednotlivé oblasti mělo být dle Purpletoastera možné prozkoumávat dle libosti v jakémkoli pořadí a postupovat vlastním tempem. Na dalších se nachází mapa a legenda Chinatown, dále i záběry ze samotného hraní a prostředí, to vše v rozpracované fázi. Lze zahlédnout i místa k infiltraci nebo získání materiálu unobtainium.
Následuje lokace Downtown, jež působí o něco propracovaněji, minimálně v gameplay části snímků, podobně pak působí i lokace Hilltop. Nejdetailnější je pak lokace Black Station, přičemž na dalších obrázcích jsou zachyceny i mise a některý z herních módů společně s roboty a interakcemi s již zmíněným unobtainiem. Dalšími režimy podle všeho byly sabotáže, vraždy nebo naopak obrana, také měl být přítomen střídající se cyklus dne a noci a něco na způsob ekonomiky a obchodu, například směnováním munice a zbraní či výbavy. K dispozici měl být údajně i jetpack. Úkoly zahrnovaly eliminaci cílů například v podobě vědců, zajišťování materiálů a ničení biologických úkrytů nebo sabotování základen.
Čistě pro zajímavost:
Unobtainium vám možná zní povědomě. V podstatě jde o neexistující a nedosažitelný materiál, alespoň v našem světě. Tento materiál se nicméně vyskytuje i v Avatarovi, neboť právě unobtainium je oním nesmírně důležitým kovem na Pandoře, kolem něhož se točí zápletka filmu. Je tedy možné, že se jednalo jen o dočasný název, který by ani nebylo možné ve hře použít. Ale to se s jistotou už nejspíše nedozvíme.
I přes zrušení této podoby kampaně však nedošlo ke zničení všeho, jelikož byla část obsahu – například Singapur, i když zřejmě znovu vystavěného – alespoň využita ve výsledné kampani. Tým to však poznamenalo a negativně se to promítlo i na úplném zrušení kampaně v Black Ops 4. Pokud vám každopádně tento únik nestačí, případně ty starší z Black Ops 4, možná by vás mohly zaujmout další nedávné kousky jako zrušený Rayman 4, prototyp Prey z roku 1995 nebo záběry z čínského Assassin’s Creed.