Games

Assassin’s Creed a další tituly hráčům nakonec zůstanou » Vortex

Společnost Ubisoft se v průběhu včerejšího dne postarala o značný poprask ohledně titulů Assassin’s Creed Liberation HD, Silent Hunter 5 a Deluxe edice Prince of Persia: The Forgotten Sands. Podle poznámky na Steamu, která se objevila u prvních dvou zmiňovaných titulů v návaznosti na předchozí informace o ukončení online podpory, vycházelo najevo, že od 1. září 2022 nebudou hry dostupné ani těm, kdo je mají ve své knihovně, což by byl velmi neobvyklý až bezprecedentní přístup, který by majitelům softwaru odepřel možnost jej nadále využívat. A i když jsme i my připustili, že může jít o chybu, stažení her z prodeje a jasně formulovaná poznámka říkala něco jiného. V průběhu včerejšího večera ale poskytl Ubisoft další vyjádření, v němž celou situaci upřesnil a potvrdil, že hráčům tituly nesebere, informaci o znepřístupnění hry a stažení z prodeje ale blíže nekomentoval.

Vyjádření Ubisoftu, které sdílel například magazín IGN, je velmi obecné a zdánlivě překvapivě poukazuje na to, že žádný z popisovaných včerejších problémů nikdy nenastal. „Jak je uvedeno v našem článku na stránkách podpory, nadcházející omezení se bude týkat pouze DLC a online funkcí. Současní majitelé těchto her k nim budou mít stále přístup, budou je moci hrát nebo si je znovu stáhnou,“ říká Ubisoft. Francouzský vydavatel dodává, že týmy podpory momentálně spolupracují s partnery na aktualizaci těchto informací ve všech obchodech a i nadále se zabývají možnostmi, jak zmírnit dopad blížících se omezení. „Naším záměrem vždy bylo udělat vše, co je v našich silách, aby tyto starší tituly zůstaly pro hráče dostupné za co nejlepších podmínek,“ uzavírá Ubisoft.

Obě hry se tak vrátily na Steamu do prodeje a došlo i k upravení v úvodu zmiňované poznámky. Ta nyní vysvětluje, že základní hra bude stále dostupná, jak už jsme ale poukázali, právě tuto otočku nikdo nekomentuje. Rozhodně proto nevnímáme postup Ubisoftu pouze jako reakci na chybu, ale jako plán, který se obratem změnil poté, kdy se objevila oprávněná kritika, vyjádřená nejen komentáři hráčů, ale také obligátní vlnou extrémně záporných recenzí. Je tedy na místě uvažovat o krocích Ubisoftu jako o zkoušce, zda by takový postup u 8-12 let starých her vyšel, což se však velmi rychle projevilo jako neprůchozí. Otázkou ale samozřejmě zůstává, kdy na podobné limity digitální distribuce začneme narážet častěji a jestli se nebude aktuální standard – zachovat hry v knihovně Steamu dostupné – v budoucnu měnit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *