Ako Google vypočítal 24-hodinovú výdrž nových Pixel Watch?
Spoločnosť Google nedávno predstavila svoje prvé smart hodinky Google Pixel Watch a zaujala nimi v pozitívnom aj negatívnom zmysle. Tým negatívnym je udávaná výdrž “až 24 hodín”. Ako výrobca vypočítal túto výdrž a pri akých podmienkach, približuje portál 9to5Google.
Pri akých podmienkach bola meraná výdrž Google Pixel Watch?
Zatiaľ čo konkurencia s Wear OS ponúka niekoľkodňovú výdrž a čínsky výrobcovia s vlastným OS dokonca 2-týždňovú, tak Pixel Watch s 24-hodinovou výdržou sú skôr sklamaním. Spoločnosť navyše k výdrž a aj nabíjaniu vydala nasledovné prehlásenie:
Časy nabíjania sú približné. Používanie určitých funkcií zníži životnosť batérie. Výdrž batérie závisí od povolených funkcií, používania, prostredia a mnohých ďalších faktorov. Skutočná výdrž batérie môže byť nižšia.
Výdrž tak nakoniec môže byť aj nižšia než 24 hodín. Spoločnosť Google testovala výdrž v laboratórnych podmienkach pri použití nasledujúcich funkcií:
- 240 notifikácií
- 280 zobrazení času
- 5-minútový LTE hovor
- 45-minútové cvičenie so zapnutým LTE, GPS a s prehrávaním stiahnutej hudby z YouTube
- 50 minút navigácie (Google Mapy) pri pripojení k smartfónu cez Bluetooth
- Hodinky boli nakonfigurované s predvolenými nastaveniami vrátane vypnutého zobrazenia Always-on displeja.
Ako je definovaná celodenná výdrž konkurenčných Apple Watch?
So zapnutým Alway-On displejom by tak výdrž bola pravdepodobne ešte nižšia. Portál 9to5Google dáva tiež pre porovnanie príklad toho ako konkurenčný Apple definuje celodennú výdrž svojich hodiniek Apple Watch:
Celodenná výdrž batérie je založená na nasledujúcom používaní: 90 kontrol času, 90 upozornení, 45 minút používania aplikácie a 60-minútové cvičenie s prehrávaním hudby z Apple Watch cez Bluetooth, v priebehu 18 hodín; Používanie Apple Watch Series 8 (GPS) zahŕňa pripojenie k iPhone cez Bluetooth počas celého 18-hodinového testu; Používanie Apple Watch Series 8 (GPS + Cellular) zahŕňa celkovo 4 hodiny pripojenia LTE a 14 hodín pripojenia k iPhone cez Bluetooth v priebehu 18 hodín.
Výdrž pritom nie je jediným sklamaním prvých smart hodiniek spoločnosti Google. Hodinky totiž využívajú 4 roky starý čipset Exynos od spoločnosti Samsung a zároveň im chýba podpora štandardných bezdrôtových nabíjačiek s Qi certifikáciou. Hodinky si tak nenabijete ani pomocou reverzného bezdrôtového nabíjania vášho smartfónu.
Náš tip
Samsung Galaxy S22 dostáva nové funkcie fotoaparátu