Games

Tato 8K QLED vás připoutá ke gauči

  • Samsung představil řadu televizorů QN900C pro rok 2023
  • Jedná se o nekompromisní 8K Neo QLED modely 
  • Jednu z nich jsme měli možnost otestovat

Trh s televizory se za posledních několik let neskutečným způsobem proměnil. Zatímco před dvaceti lety vám na ní mnohdy nestačila ani výplata, dnes koupíte poměrně schopnou televizi i za třetinu průměrné mzdy. Naprostá špička vás bude stát okolo 50 tisíc. No a pak je zde segment pro ty, kterým je úplně jedno, kolik za ni utratí. Právě to je případ série QN900C. Obyčejný smrtelník si místo ní pořídí ojetou trojkovou Octavii, částečně zrekonstruuje byt nebo peníze někam investuje. V dnešním testu se tedy podíváme na to, zda Samsung dokáže takhle vysokou cenu obhájit.

Obsah recenze Samsung QN900C

Specifikace televize QN900C

Displej 75″ Neo QLED, MiniLED
Rozlišení 8K (7680 x 4320 pixelů)
HDR HDR 10, HDR10+, HLG
Technologie Quantum Matrix Pro, Neo Quantum Processor 8K
Zvuk 7.2.2 kanálový OTS+ (Object Tracking Sound+)
Výkon zvuku 90W
Audio formát Dolby Atmos
Operační systém Tizen
Konektivita Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, 4× HDMI 2.1, 1× RJ45, 3×USB 2.0, 1× optický zvukový výstup, 1× anténa

Design a kvalita zpracování

Už na první pohled vám musí být jasné, že tohle není televizor za 30 tisíc. Stejně jako loni Samsung sází na tzv. Infinity One design, který se vyznačuje na první pohled téměř neexistujícími rámečky a také extrémně tenkým tělem. Hliníkové boky televizoru jsou děrované, což napomáhá chlazení, ale také to celé dohromady skvěle vypadá.

Televizor můžete umístit buď na zeď, nebo využít přibalený stojan (jak jinak než hliníkový), avšak pokud budete mít televizor na stolku a tu a tam s něčím v okolí praštíte nebo budete dupat, uvidíte, jak se televizor mírně naklání a třese. Asi není třeba nikterak extra rozebírat, že je televizor obrovský a také poměrně těžký (přes 40 kg), takže pomoc druhé osoby při instalaci je naprostou nutností. V balení se nachází rovněž tradiční ovladač, který by mohl být o něco větší. Dost často se mi na tmavém gauči schovával. Jeho velkou výhodou je však fakt, že se dobíjí skrz rádiové vlny a tak se o jeho nabíjení vůbec nemusíte starat.

Možná se ptáte, kam jihokorejský gigant schoval všechny potřebné konektory a střeva. Odpovědí je krabička s názvem One Connect. Tohle řešení se nám moc líbí. Krabičku s televizí propojíte jediným docela silným kabelem a všechno ostatní si můžete hezky schovat. Nachází se zde čtveřice HDMI 2.1 vstupů (všechny s eARC, podporují 8K/60 Hz a 4K/144 Hz), trojice USB a také Ethernet pro rychlejší a stabilnější připojení k internetu. Samozřejmostí je také digitální optický výstup.


Globus nabízí nejlevněji v ČR tuto 4K TV s Androidem

Zprávičky

Marek Houser

Marek Houser



čtení: 1 minuta (
uložit na později

)



čtení: 1 min.

uloženo






uložit na později

1 min.