Vivat Slovakia přibližuje v deníčcích proces vývoje » Vortex
Vývojáři ze studia Team Vivat dál usilovně pracují na své open world akci Vivat Slovakia zasazené do Bratislavy devadesátých let. Už dříve své fanoušky informovali třeba na webu, jak jim jde práce od ruky, ale v posledních týdnech se začali hlásit častěji. Autoři vsadili na nový koncept, který nazvali Vivat Streda. Na oficiálním webu se pravidelně objevují nová krátká videa a články shrnující vývoj v některé z oblastí. Jestliže se na hru těšíte, určitě zamiřte přímo ke zdroji a opakovaně se sem vracejte. My se pro tuto chvíli můžeme podívat alespoň na některé z novinek a zajímavostí.
V prvním vydání si můžete prohlédnout například některé z nových modelů. Nejčastěji se jedná o různé budovy a dominanty města, ale na své si přijdou i milovníci aut. Druhý deníček se zaměřuje na samotné město. Autoři připomínají, že jejich svět má rozlohu 10 kilometrů čtverečních a nabízí čtyři hlavní městské části. Dokonce dávají fanouškům k nahlédnutí rozpracovaná plánek jejich digitální Bratislavy. Také ve druhém deníčku si můžete si můžete prohlédnout spoustu zajímavých budov a přečíst si komentář vývojářů.
Nemusíte se jen dívat, můžete také poslouchat
Třetí část se věnuje nejprve interiéru policejního prezidia, ale autoři na něm demonstrují rovněž realistické osvětlení. Dále se pak autoři zaměřují na zvuk a nabízejí k poslechnutí dokonce několik ukázek. Podívat se můžete i na to, jak nahrávali rachot vozu Škoda 120. Se stejnou vervou se ale zvukaři pustili také do bouraček. Neobešlo se to bez demolice skutečného vozu, ale postačilo do něj mlátit na vrakovišti. Do uší si můžete nechat zahrát také chystanou melodii z autodromu.
Team Vivat rovněž představil hráčům blíže postavu mladé zvídavé novinářky Laury a třetí deníček se opět v závěru zaměřuje na různé modely, nejčastěji na budovy a další stavby. Pro podrobnosti si určitě zajděte přímo k Teamu Vivat, my jsme do naší galerie vybrali alespoň některé z nejzajímavějších obrázků, které nám padly do oka. Berte samozřejmě na zřetel, že se jedná v drtivé většině o rozpracované projekty, takže jejich kvalita přirozeně ještě nereprezentuje finální zamýšlenou podobu.