Nová štúdia ukazuje: Android je o 58 % intuitívnejší ako iOS
Medzi Androidom a iOS už dlhé roky vládne rivalita. Rovnako je tomu aj v prípade používateľov oboch operačných systémov. Veľká väčšina používateľov jedného aj druhého systému je tomu svojmu verná a ten druhý odsudzuje. Android spolu s iOS patria k celosvetovo najporovnávanejším dvojiciam. Tentokrát spoločnosť Greensmartphone uskutočnila štúdiu, v ktorej porovnávala intuitívnosť týchto systémov, informuje HuaweiCentral.
Táto štúdia skúmala, ako často používatelia jednotlivých zariadení vyhľadávajú pomocou Google rady ohľadom ovládania ich zariadení. Išlo najmä o bežné funkcie, ktoré používame na každodennej báze. Výskum sa uskutočnil len na vzorke obyvateľov USA.
Spoločnosť sa zamerala napríklad na dopyty po tom, “ako spraviť záznam obrazovky”, “ako spraviť screenshot” alebo “ako zdieľať svoju polohu.” Výsledky nám hovoria o tom, že máloktorý používateľ Android zariadenia vyhľadáva úlohy ako napríklad nastavenie hlasovej schránky, odstránenie aplikácií, blokovanie čísel alebo obnovenie továrenských nastavení.
Celkovo až 10 z 12 otázok vyhľadávajú “jablčkári” častejšie
Celkovo sa výskum zameral na 12 vyhľadávaných fráz, pri ktorých až v 10 prípadoch ťahali majitelia Apple zariadení za kratší koniec. Používatelia s Android zariadeniami mali väčšie problémy len v prípade “ako spraviť snímku obrazovky” a “ako naskenovať QR kód.” Keďže iOS zariadenia sú väčšinou smartfóny iPhone, musela sa štúdia zamerať aj na obmieňanie vyhľadávacích pokynov pri Androidoch.
Preto napríklad používali frázy ako aj “ako spraviť snímku obrazovky na Samsungu,” prípadne “ako nahrať hovor na smartfóne Xiaomi.” Rozdiel medzi vyhľadávaním ľahkých až stredne náročných úloh pri oboch systémoch predstavoval až 58,41 % v prospech Androidu. Konkrétne až 358 000 hľadaní urobili iOS používatelia oproti 226 000 od používateľov Androidu.
Výsledky nám teda hovoria, že systém Android je pre používateľov intuitívnejší a je jednoduchšie ho ovládať. Minimálne teda tieto základné funkcie. Avšak vstupujú do toho aj iné faktory, medzi ktoré patrí aj intelekt používateľov a iné.
Náš tip
Spoločnosť EA sa rozdeľuje. Po novom bude fungovať ako dva samostatné celky