Games

Proč vám Instagram ukazuje právě tyto příspěvky?

Jak známo, obsah na většině klasických sociálních sítí řídí algoritmy, které na základě různých parametrů vybírají, co se nám zobrazí. Tato praxe má řadu praktických výhod i dost velkých nevýhod. A to jak pro tvůrce, tak i konzumenty. Pokud se teď zaměříme na první skupinu a sociální síť Instagram, naskýtá se v tomto ohledu aktuálně nevšední pohled do zákulisí. Přímo Adam Mosseri, šéf této sítě, publikoval obsáhlý článek, který vysvětluje, co a jak publikované příspěvky (ne)zvýhodňuje, řadí a třídí.

Pravidla řazení příspěvků v hlavním kanále na Instagramu

  • Vaše činnost. Příspěvky, které se vám líbily, které jste sdíleli, uložili nebo komentovali, pomáhají algoritmu pochopit, co by vás mohlo zajímat.
  • Informace o příspěvku. Jedná se o signály jak o tom, jak je příspěvek populární – vzpomeňte si, kolika lidem se líbil a jak rychle lidé příspěvek lajkují, komentují, sdílejí a ukládají -, tak i o přízemnější informace o samotném obsahu, jako je datum zveřejnění a případné umístění.
  • Informace o osobě, která příspěvek zveřejnila. Pomáhají získat představu o tom, jak zajímavá pro vás daná osoba může být, a zahrnuje signály, jako kolikrát lidé s danou osobou v posledních několika týdnech komunikovali.
  • Vaše historie interakcí s danou osobou. Zohledňuje, jaký je váš obecný zájem o zobrazení příspěvků od dané osoby. Příkladem může být to, zda si navzájem komentujete příspěvky.

Instagram příspěvky řazení pravidla Kanál Feed

Například příspěvky, které vidíte ve svém kanálu, jsou určeny vaší předchozí aktivitou a také interakcemi s osobou, která příspěvek vytvořila. Příběhy jsou určovány podobnou taktikou: například jaká je pravděpodobnost, že jste s danou osobou přátelé nebo příbuzní. Doporučení v sekci Prozkoumat se zatím řídí odlišným přístupem. Ta jsou založena na příspěvcích, které jste v minulosti lajkovali, ukládali, sdíleli a komentovali, ale je pravděpodobnější, že tyto příspěvky pocházejí od lidí, se kterými jste neinteragovali.


Gmail ověření fajfka BIMI

Gmail už má taky modrou fajfku s ověřením. A opravdu něco znamená

Zprávičky

Marek Houser

Marek Houser



čtení: 2 minuty (
uložit na později

)



čtení: 2 min.

uloženo






uložit na později

2 min.