Games

Zprávy Google pro PC a tablety dostávají dvě nové funkce

  • Zprávy Google pro počítače a tablety se dočkaly nové aktualizace
  • Přináší lehce pozměněné prostředí a podporu animovaných emoji 
  • V tuto chvíli se aktualizace šíří postupně a není jasné, kdy bude k dispozici všem

Desktopové a tabletové prostředí aplikace Zprávy Google doznalo aktualizace, která přináší lehce pozměněný design a také podporu pro animované emoji. Nový update se šíří postupně a může nějakou trvat než se dostane ke všem uživatelům. V tomto článku si probereme všechny podstatné novinky.

Jednou z nejvýraznějších změn je přidání čtyřbarevného loga Google před nápis “Zprávy” v levém horním rohu webové aplikace a aplikace pro tablety. Toto nové logo posiluje spojení služby RCS (a SMS) se společností Google a zdůrazňuje ambice společnosti v oblasti této komunikace.

Další významnou novinkou jsou animované emoji, které byly přidány do konverzací SMS a RCS na webových stránkách messages.google.com/web a v tabletové aplikaci. V mobilní aplikaci jsou noví smajlíci již od června a nyní konečně míří i na ostatní platformy. Nezobrazují se navíc v bublině, ale transparentně přímo na pozadí aplikace, takže je konverzace opět o něco přehlednější.

Jak již bylo řečeno v úvodu, není jasné, kdy Google tuto funkci zpřístupní všem. V době psaní článku jsme ji ve webovém prostředí k dispozici neměli, to se ale může během několika týdnů změnit.

Jak často používáte Zprávy Google na PC/tabletu?

Zdroj: 9to5google

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *