Games

Zkuste demo chystané české hry Welcome Color To World » Vortex

O připravované české hře Welcome Color To World už jsme vás na Vortexu před časem informovali. Titul jsme si představili ve vidcastu #219, jehož hostem byl mladý český vývojář Šimon Ustal. Welcome Color To World se v roce 2020 ucházel o přízeň hráčů v kampani na Startovači, ale neuspěl. Jeho autor a jeho kolegové se nicméně nevzdali a v práci pokračují. Po hlavičkou týmu Lever Man Interactive se Welcome Color To World chystá na early access. Na něj ale čekat nemusíte. V tuto chvíli najdete demo hry na Steamu v rámci probíhajícího festivalu.

Welcome Color To World má být kooperativní RPG adventura pro dva hráče inspirovaná mimo jiné hitem It Takes Two. Hlavními hrdiny jsou dva bratří – Dax a Fox, kteří se se štětcem v ruce vydají obarvit svůj domovský svět. Temný král totiž vysál z jejich země veškerou barvu a zalil ji temnotou. Máme se těšit na obrovský svět, úkoly, hádanky vaření lektvarů i náročné souboje s nepřáteli. Hlavním stavebním kamenem zábavy má ale být spolupráce v rámci kooperace. Každá postava bude jiná a vzájemně se doplňují. Jelikož máte v ruce štětec, mohou prý hráči projevit i vlastní kreativitu.

Welcome Color To World míří primárně na Windows, ale dočkat by se měli také hráči na Macu a Linuxu. Nicméně zkušební verze je jen pro Windows. Pokud v těchto dnech pročesáváte nabídku Steam Next Festu ve snaze vyzkoušet různé neznámé novinky a dema, můžete zkusit dát šanci i tomuto českému projektu. Teď vás to bude stát jen trochu času. A pokud hledáte konkrétně tuzemské hry, před pár dny jsme vás upozornili také na demo nové české výstřední retro akce Calcium Contract. Zkuste ji, hraje se opravdu dobře.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *