Skip to content

Zdražovaniu sa nevyhlo ani HBO Max. Služba prvýkrát zvyšuje ceny

Obľúbenú video streamovaciu službu je možné na Slovensku používať od marca minulého roka. Aktuálna cena predplatného je 6,99 € mesačne. V prípade, ak si službu predplatíte na celý rok, zaplatíte 54,99 €, čo vychádza 4,60 € mesačne. Portál cnbc.com teraz informoval o tom, že služba zdražie.

Na úvod hneď dobrá správa, zdražovanie sa zatiaľ netýka Slovenska, ale len USA. Stane sa tak vôbec po prvýkrát v histórii. Ako už býva zvykom, predplatné v USA je podstatne drahšie ako predplatné na Slovensku.

Z aktuálnych 14,99 USD za zvýši na 15,99 USD mesačne. Vyššia cena sa prejaví v nasledujúcom fakturačnom období od 11. februára 2023.

“Niet pochýb o tom, že ceny produktov sú príliš nízke. Spočiatku sme nemohli stratiť veľa peňazí a potrebovali sme rýchlo získať predplatiteľov. Myslím, že tento problém je už za nami.”

Gunnar Wiedenfels, finančný riaditeľ Warner Bros. Discovery

Spoločnosť sa momentálne snaží čo najviac znížiť náklady, a to aj vo vlastnej originálne produkcii, pretože práve tá tvorí ich značnú časť. Silným finančným zaťažením je aj spojenie s Discovery+. Cieľom spoločnosti je do roku 2025 dosiahnuť zisk na úrovni 1 miliardy dolárov.

Rástli aj ceny konkurencie

HBO Max nie je jedinou video streamovacou službou, ktorá v poslednom období zvyšovala ceny. Spravila tak aj najbližšia konkurencia, zatiaľ našťastie nie na Slovensku. Disney+ od 8. decembra minulého roka zvýšila cenu predplatného z 8 na 11 USD mesačne. Ak si predplatiteľ chce nechať pôvodnú mesačnú platbu, má možnosť prejsť na nové predplatné s reklamami.

Predplatné Disney+ u nás momentálne stojí 7,99 € mesačne. V prípade, ak si predplatíte celý rok, dostanete dva mesiace zdarma.

Netflix tiež spustil lacnejšie predplatné s reklamami, ktoré na Slovensku dostupné momentálne nie je. Jeho cena je 6,99 USD mesačne, u nás ceny predplatného bez reklám začínajú na 7,99 €. Streamovacia služba zvyšovala cenu predplatného viackrát. V ktorých krajinách a o koľko sa zvýšila, nájdete v článku Netflix opäť zvyšuje cenu predplatného a opäť nie na Slovensku.

Náš tip

V decembri skončia v službe Netflix viaceré zaujímavé filmy a seriály

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *