Games

Zdražení Game Passu je podle Spencera nevyhnutelné » Vortex

V posledních dnech jsme se nejen my věnovali vydatnému úniku Microsoftu, z něhož jsme se dozvěděli spoustu opravdu zajímavých věcí – namátkou například vydání The Elder Scrolls VI, možný výkon nástupce Switche, záměr koupit Nintendo a WB Games, kolik Microsoft platí za Game Pass nebo jak jej ovlivnil odklad Starfieldu, či plány ohledně handheldu a vyhlídky v souvislosti s Game Passem a prodejem konzolí. Právě o předplatném Game Pass se zmínil šéf Xboxu Phil Spencer, tentokrát oficiálně a ne v rámci úniku, v rozhovoru pro japonský magazín Game Watch, který byl pořízen na Tokyo Game Show. Přesněji řečeno byla řeč o jeho zdražení, kromě toho však došlo nepřekvapivě i na témata kolem japonských her nebo Hidea Kodžimu.

Phil Spencer o zdražování předplatného i konzolí Xbox Series mluvil již před rokem s tím, že jej nikdy nevyloučil, a proto k němu může v budoucnu dojít, nechtěli tak však učinit před Vánoci. K oznámení zdražení nakonec došlo letos v červnu, a to jak u Game Passu, tak u výkonnější konzole Xbox Series X, přičemž bylo záměrem dorovnat konkurenci. Game Pass pro konzole byl zdražen z 9,99 eur na 10,99 eur a cenovka u verze Ultimate se zvedla z 12,99 eur na 14,99 eur. V rozhovoru si Spencer pochvaloval vliv Starfieldu a že se díky němu Game Passu velice dařilo. To je však podle něj nutno nadále podporovat, jednak dalšími aktualizacemi a obsahem Starfieldu, ale samozřejmě i dalšími velkými tituly, které tuto službu doplní, což bude co nevidět Forza Motorsport, která vychází 10. října. V této souvislosti rovněž zmínil, že v Japonsku opět nabízejí výhodné pořízení předplatného za 100 jenů, což je pro představu v přepočtu pouhých 15 korun.

Tazatel poté zmínil, že je se službou spokojen, ale že se právě do budoucna obává nárůstu ceny, načež se Spencera zeptal, zda je něco takového nevyhnutelné a jaký má na cenovou politiku názor. Spencer nejprve poděkoval za otázku a uvedl, že chtějí lidem vždy dát možnost volby, tedy buď si předplatit Game Pass a jednoduše hrát, nebo si samotnou hru koupit. „V současné době si Game Pass předplácejí miliony uživatelů a jsou s ním spokojeni,“ odpověděl Spencer, alespoň dle automatického překladu z japonštiny, a zmínil, že hlavním předpokladem je nabídnout vyšší hodnotu. „Podle mě je nevyhnutelné, že se cena v budoucnu zvýší. Nedávno jsme už jednou ceny zvýšili, ale toto rozhodnutí bylo učiněno po pečlivém zvážení. Myslíme si, že je důležité poskytovat služby, které jsou uznávány jako dostatečně hodnotné, i když musíme zvýšit ceny,“ vysvětlil nakonec.

Společně se pak vrátili i k prvnímu Xboxu a službě Xbox Live, kterou Spencer osobně považuje za tu nejinovativnější, kterou na Xboxu nabídli. Předtím si Spencer pochvaloval atmosféru na Tokyo Game Show, kam pravidelně vyráží, aby se setkal s tamní komunitou, ačkoli je v Japonsku Xbox v menšině. Připomněl, že i japonští vývojáři a tvůrci jsou součástí Microsoft Game Studios, přičemž zmínil letošní nečekaný hit Hi-Fi Rush od Tango Gameworks či navázání spolupráce se Square Enix a snahu přinést na Xbox nejen nedávno oznámené Final Fantasy XIV. Xbox podle něj pracuje s japonskými vývojáři na hned několika hrách, které zatím nelze oznámit, ale v budoucnu by hráči každopádně měli na Xboxu očekávat více japonských her, a to first i third party.

Delší dobu ovšem nejsou žádné nové zprávy o spolupráci s Hideem Kodžimou. Spencer odpověděl, že se projektu momentálně daří a že jej má v úmyslu tento týden navštívit ve studiu, aby se podíval, jak práce postupují. Připomněl, že jde o výjimečný projekt, který má být „něčím jiným“, a proto je potřeba na něm pracovat v ústraní. Kdy se však dozvíme více i my hráči, to bohužel neprozradil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *