Games

Záznam v databázi láká na vylepšený Quake II » Vortex

V jihokorejské ratingové databázi, která je tradičně jedním z nejspolehlivějších zdrojů o oficiálně neoznámených hrách, se objevil velmi zajímavý záznam. Magazín Gematsu si všiml, že hodnocením prošel titul prozaicky nazvaný Quake II Remastered. Připomíná přitom, že když v roce 2021 stejná databáze odhalil v tu dobu neoznámenou remasterovanou verzi prvního Quaka, později byl oznámen na QuakeConu v témže roce. Tenhle tradiční festival zaměřený primárně na hry od studia id Software se letos uskuteční konečně v tradičnější podobě od 10. do 13. srpna. Zdá se být proto velmi pravděpodobné, že by vylepšený Quake II by mohl být formálně představen právě tady. Ještě hezčí by pak bylo, kdyby rovnou vyšel.

Logické je také prát se, co by vylepšená verze mohla přinést. Plnohodnotný remake to zjevně už podle názvu nebude, ale i tak se nemůže člověk ubránit srovnání se speciální raytracingovou verzí Quake II RTX, která je k dispozici na PC. Bylo by opravdu pěkné, kdyby se vycházelo právě z ní a kromě PC přinesla moderní vymoženosti také na konzole. Zajímavé by to mohlo být i po stránce obsahu, protože vylepšený Quake 1 se hezky časem rozrostl o další úrovně. Quake II by si také zasloužil nějaké nové oficiální levely třeba od MachineGames, případně zahrnutí nejlepších výtvorů od fanoušků.

Quake II vyšel v roce 1997 na Windows. O dva roky později pak dorazil také na Mac a ve velmi netradičních “portech” rovněž na konzole PlayStation a Nintendo 64. Důkladně jsme se jim věnovali ve vidcastu #231. Konverze Quake II byla také součástí hry Quake 4 pro konzoli Xbox 360. Nacházela se na bonusovém disku a šlo na rozdíl od ostatních konzolových verzí o přímý port původní hry s několika vylepšeními. A i když se mě na názor nikdo neptal, dovolte mi říct, že dvojku jsem měl vždycky mnohem raději než první díl, takže remaster opravdu potřebuju…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *