Games

Zakázanie zdieľania hesiel sa Netflixu oplatilo. Teraz môže zvýšiť ceny

Služba Netflix pred pár mesiacmi zasiahla proti zdieľaniu hesiel medzi domácnosťami, čo jej pravdepodobne v treťom štvrťroku zvýšilo počet predplatiteľov o približne 6 miliónov. Podľa tlačovej agentúry Reuters si v reakcii na to pripravuje pôdu pre zvýšenie cien.

Zvýšenie cien má podporiť predplatné s reklamami

Zatiaľ čo konkurenčné služby sa v posledných mesiacoch zamerali skôr na ponúkanie predplatného s reklamami, aby zvýšili svoje príjmy, tak Netflix sa snažil obmedziť zdieľanie hesiel k predplatnému medzi domácnosťami. A podľa nárastu predplatiteľov sa zdá, že sa jej táto stratégia oplatila. K obmedzeniu zdieľania hesiel medzi domácnosťami sa preto nedávno odhodlala aj konkurencia – Disney+.

Aplikácia Netflix na Samsung Galaxy Flip5

Služba Netflix dokonca úspešne zvládla aj štrajk hollywoodskych hercov a scenáristov, keďže nie zameraná len na americký trh a široký obsah. Nedávno skončený štrajk 11-tisíc scenáristov trval takmer 150 dní a médiá ho označovali za obrovské víťazstvo scenáristov nad streamovacími službami. Analytici teraz očakávajú, že Netflix po skončení štrajku v nadchádzajúcich mesiacoch zvýši ceny svojho predplatného bez reklám.

Vďaka tomu by sa mal zvýšiť počet predplatiteľov predplatného s reklamami, ktoré môžu byť ďalším veľkým zdrojom príjmov. Štandardný prístup s reklamami, ktorý u nás nie je dostupný, stojí v USA 6,99 dolárov mesačne, zatiaľ čo ceny bez reklám sa začínajú na 15,49 dolárov. Očakáva sa, že reklamy prinesú v treťom štvrťroku príjmy vo výške približne 188,1 milióna dolárov s prírastkom 2,8 milióna predplatiteľov. Celkové príjmy v treťom štvrťroku pravdepodobne vzrástli o 7,7 % na 8,54 miliardy dolárov, čo je najrýchlejší rast za päť štvrťrokov.

Na Slovensku sa zatiaľ ceny nemenia

Na Slovensku zatiaľ platia pôvodné ceny predplatného. To znamená 7,99 eura za základné predplatné, 9,99 eura za štandardné predplatné a 11,99 eura za prémiové predplatné. Základné predplatné je určené len pre jedného používateľa a ponúka videá len v 480p rozlíšení. Štandardné predplatné v 1080p rozlíšení je určené pre dvoch používateľov a prémiové predplatné v 4K rozlíšení až pre štyroch.


Náš tip

FreeBuds Pro 3 na Slovensku: Čo ponúkajú najlepšie slúchadlá od Huawei?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *