Games

YouTube TV splní sny všetkých športových fanúšikov

YouTube patrí k najpoužívanejším platformám na celom internete. Túto pozíciu si chce udržať, aj preto potrebuje prichádzať s novinkami, ktoré udržia terajších používateľov a rovnako prilákajú nových. YouTube TV, ktorý je najobľúbenejšou službu živého vysielania v USA preto prichádza s novinkou, informuje Androidpolice.

Svoj titul získal najmä pre vylepšenie sprievodcu živým vysielaním či videom s vysokou bitovou rýchlosťou. Mnoho zákazníkov však používa YouTube TV najmä kvôli sledovaniu športových prenosov, ktorých sa v službe nachádza naozaj mnoho. O chvíľu začína sviatok pre fanúšikov basketbalu v USAMarch Madness, kde medzi sebou súperia tie najlepšie vysokoškolské mužstvá v krajine.

Aj práve preto prichádza YouTube s informáciami o spustení novej služby. Tá má používateľom zabezpečiť sledovanie viacerých živých prenosov naraz. V praxi to funguje tak, že na televíznej obrazovke sa používateľom zobrazí hneď viacero okien naraz, pričom zvuk bude pochádzať len od jedného z nich.

Takto by to malo fungovať | Zdroj: Google

Má to však háčik! YouTube sám vopred vyberie, ktoré streamy budú môcť byť zaradené do viac-oknového výberu. Nebudeme môcť kombinovať zo všetkých programov podľa vlastného výberu. Celé streamovanie bude prebiehať priamo na platforme YouTube TV, výkon vašich zariadení preto nebude o nič viac zaťažený ako je tomu normálne.

V podstate namiesto štyroch rôznych kanálov streamujete len jeden, ktorý má voliteľné audio a vy si tak vyberáte, z ktorého “zápasu” chcete prehrávať zvuk. Niečo podobné už YouTube na svojej platforme zaviedol dávnejšie. Viacero tvorcov mohlo spoločne vystupovať na jednom livestreame, čo malo u fanúšikov obrovský úspech.


Kedy sa dočkáme aktualizácie?

Podľa oficiálnych informácií spoločnosti službu spustia v priebehu nasledujúcich mesiacov. Očakáva sa, že do začiatku sezóny amerického futbalu NFL by funkcia mala byť sprístupnená minimálne v USA. Sezóna oficiálne začína už 7. septembra. Šepká sa, že YouTube TV dostane vylepšenie najmä kvôli tomu, že spoločnosť nedávno zakúpila vysielacie práva NFL v hodnote 2 miliárd dolárov.

Aktualizácia sa dokáže nainštalovať sama, no ak ste nedočkaví, môžete si jej dostupnosť skontrolovať na karte Domov.

Náš tip

Samsung predstavil smartfóny Galaxy A54 5G a A34 5G. Aká je ich cena a parametre?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *