Skip to content

YouTube sa pripravuje na vstup medzi neplatené televízne kanály

V dnešnej dobe si sadneme pred televízor a máme na výber hneď zopár streamovacích platforiem. Konkurencia je totiž obrovská. Nevýhodou je, že každá spoločnosť vlastní práva na iné filmy a seriály. Vďaka tomu si veľakrát musíme predplatiť hneď niekoľko služieb. Aj napriek tomu ale tradičné televízne kanály pomaly strácajú sledovanosť. Zamávať týmto trhom by najnovšie chcel YouTube. Testuje svoj neplatený televízny kanál, samozrejme aj s reklamami. Informuje o tom portál The Verge.

Predošlé pokusy YouTube v podobnom odvetí

To, že platforma YouTube už dávno neponúka len hudbu a náhodné videá, je už dlhšie známym faktom. Už pár rokov si môžeme pozrieť filmy na YouTube za pár eur. Prípadne ich služba ponúka aj zadarmo, ak ste ochotní strpieť zopár reklám. Podobnú vec v roku 2022 priniesli aj so seriálmi.

YouTube TV | Zdroj: YouTube

Existuje taktiež už aj platforma YouTube TV. Tá ponúka možnosti ako pri tradičných televíznych kanáloch – jednoducho zapnete a pozeráte, čo je momentálne naplánované v programe. Táto služba je platená, v USA ide o 64,99 USD mesačne. Spoločnosť oznámila, že dosiahla míľnik 5 miliónov odberateľov.

YouTube ako televízny kanál?

Keďže mnohé streamovacie platformy (Netflix, HBO Max, Disney+ …) naskočili na trend lacnejších predplatných s reklamami, YouTube sa samozrejme snaží vymyslieť niečo, čím by mohol konkurovať. Budúci koncept by sa mal podobať na už existujúce Pluto TV alebo Roku TV. Bude obsahovať akési menu, kde si môžete vybrať z niekoľkých možností a následne už len stačí sledovať. Nástup na trh očakávame niekedy neskôr v tomto roku.

Toto rozhodnutie prichádza po tom, ako vyššie spomínané spoločnosti prehlásili, že majú väčší zisk z reklám a provízií za predplatné ako z predaja ich hardvéru. Napr. platforma Vizio z jedného užívateľa na reklamách ročne zarobí 24 USD, pri Roku TV toto číslo stúpa až na 44 USD ročne. Podobné služby sa čoraz častejšie stávajú populárnymi. Vyzerá to, akoby ľudia chceli prejsť na starší systém a už ich jednoducho nebavia neobmedzené možnosti.

Náš tip

Sony predstavilo nový Walkman. Uspeje v modernej dobe?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *