Games

YouTube možno pridá na svoju platformu arkádové hry

YouTube údajne pracuje na novej funkcii s názvom „Playables“, ktorej cieľom je predstaviť interaktívne hry na populárnej video platforme. Podľa denníka The Wall Street Journal spoločnosť Google poslala svojim zamestnancom e-mail, v ktorom ich požiadala, aby otestovali novú funkciu. Tá by mohla byť prístupná prostredníctvom aplikácie YouTube pre iOS a Android, ako aj v prehliadačoch pre stolné počítače.

Zatiaľ čo podrobnosti o hrách sú vzácne, správa spomína špecifickú hru s názvom Stack Bounce. Ide o arkádovú hru, kde hráči používajú skákaciu loptičku na rozbíjanie vrstiev tehál. Hoci sa podobá na klasickú Atari hru Breakout, na potvrdenie podobnosti potrebujeme ešte vizuálny dôkaz.

Aplikácia Youtube | Zdroj: Filip Spevár

Samotný YouTube nepotvrdil existenciu Playables, ale uznal, že spoločnosť sa neustále sústredí na hry. Hovorca YouTube, Alex McQuiston, uviedol, že neustále experimentujú s novými funkciami, ale v súčasnosti neposkytnú žiadne oficiálne informácie.

Tento krok zo strany YouTube prichádza v čase, keď iné spoločnosti sociálnych médií obmedzili svoje investície do hier. Minulý rok spoločnosť ByteDance údajne znížila svoje herné operácie po experimentovaní s pridaním jednoduchých hier do TikToku. Spoločnosť Snapchat rovnako oznámila zníženie investícií súvisiacich s hrami. Netflix sa však stále aktívne snaží o integráciu hier tým, že ponúka bezplatné hry spolu s predplatným.

YouTube sa už môže pochváliť rozsiahlou zbierkou herného obsahu vrátane livestream-ov a vopred nahraných videí. V roku 2015 Google spustil YouTube Gaming ako samostatnú aplikáciu, ale v roku 2019 ju prerušil z dôvodu mätúceho názvu pre používateľov. 

Google len nedávno zrušil svoj herný projekt

Zatiaľ čo Google zožal úspech s hernými iniciatívami, ako je napríklad prosperujúci herný ekosystém v systéme Android, jeho vysokoprofilová služba streamovania hier Stadia zlyhala a po troch rokoch ju zrušili. Google však uznal potenciál technológie aplikácie Stadia v iných oblastiach, ako sú YouTube, Google Play a snahy o rozšírenú realitu (AR).

Integrácia Stadie so službou YouTube umožnila funkcie, ako je Crowd Play, ktoré umožňujú divákom pripojiť sa a hrať hry spolu s priamym prenosom youtuberov. Hoci Google nakrátko predal technológiu Stadia iným spoločnostiam pre ich služby streamovania hier, nakoniec túto iniciatívu opustil spolu so zrušením samotnej aplikácie.

Náš tip

Google si uťahuje z Apple v nových reklamných videách

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *