Games

Xiaomi zrušilo nadstavbu MIUI 14.5. Důvod je pochopitelný

  • Xiaomi dle posledních informací zrušilo MIUI 14.5
  • Namísto toho se bude plně soustředit na MIUI 15

MIUI patří k nejpopulárnějším Android nadstavbám. Vždyť nedávno překročil měsíční počet aktivních uživatelů hranici 600 milionů. Podle nejnovějších informací však čínské Xiaomi zrušilo MIUI 14.5, aby se mohlo plně soustředit na nadcházející MIUI 15.

O nadstavbě MIUI 14.5 se hovoří už poměrně dlouhou dobu. Nadstavba měla vylepšit plynulost a celkový výkon hlavně u levnějších telefonů, ale podle dostupných zpráv ho Xiaomi nakonec nevydá. Namísto toho se zaměří na integraci nového Androidu 14 a nadstavbu MIUI 15, ačkoliv je klidně možné, že bude MIUI 15 dostupné i ve verzi s Androidem 13. Čínská firma totiž pravidelně vydává novou nadstavbu i se starší verzí systému. Děje se tak především u levnějších/starších zařízení.

Sami jsme zvědaví, zda se Xiaomi poučí z minulého roku, kdy přineslo nový Android jako jeden z posledních výrobců. Zatímco takový Samsung finišoval updaty na své levné telefony, Xiaomi s aktualizacemi teprve začalo. Navíc byl Android 13 (který se poprvé dostal do Xiaomi 12 Pro v prosinci 2022) postaven okolo starší nadstavby MIUI 13.

Jaké novinky byste ocenili v MIUI 15?

Zdroj: gizmochina.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *