Games

Xiaomi ukázalo obří 85palcový 120Hz televizor za nízkou cenu

  • Xiaomi TV A Pro je nyní k dispozici v 85palcové verzi
  • Nabízí také 120Hz obnovovací frekvenci 
  • V Číně nestojí ani 20 tisíc korun 

Televizor Xiaomi TV A Pro s úhlopříčkou 85 palců byl představen tento týden v Číně a nabízí vynikající poměr mezi cenou a výkonem. Zatímco v Česku zaplatíme za televizor s obdobnými specifikacemi a velikostí okolo 40 tisíc, v Číně je k mání za 5 999 juanů, tedy nějakých 19 000 korun bez daně.

Xiaomi TV A Pro 85 je vybavena 4K panelem (3840 x 2160 pixelů) a obnovovací frekvencí 120 Hz, takže se skvěle hodí i pro majitele konzolí Xbox Series či Playstation 5. Někde se ale přece šetřit muselo – stereo reproduktory disponují maximálním výkonem 10 W, což je na takto obří televizor dost nízká hodnota.

Co se týče portů, nabízí Xiaomi TV A Pro 85 nabízí standard, tedy dva porty HDMI, dvojici USB, Ethernet a rozhraní S/PDIF. Dále je vybaven dvoupásmovou Wi-Fi a Bluetooth 5.0. Srdcem televizoru je čtyřjádrový procesor s jádry Cortex-A55 spolu se 3 GB RAM a 32GB interním úložištěm.

O televizoru s podobnými specifikacemi a cenou pod 20 tisíc si můžeme v Česku nechat zdát, na druhou stranu se trh za posledních několik let podstatně rozšířil i v tuzemsku. Za podobnou cenu koupíte slušný QLED s úhlopříčkou 65 palců a klidně 144Hz obnovovací frekvencí.

Co říkáte na poměr cena/výkon u této TV?

Zdroj: gizmochina.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *