Games

Xiaomi Smartmi Standing Fan 3: dostupný chytrý ventilátor

  • Xiaomi Smartmi Standing Fan 3 je chytrý ventilátor s hromadou funkcí
  • Měli jsme možnost ho přibližně měsíc testovat
  • Má cenu jej kupovat za vyšší cenu oproti běžným ventilátorům?

Léto je za rohem a tak bude spousta z vás řešit, jak zajistit příjemnou teplotu pro vaší domácnost. Nabízí se mobilní klimatizace, která je dnes poměrně dostupným produktem, avšak není vhodná pro každého. Je poměrně rozměrná a navíc někam musí odvádět teplý vzduch, takže vám musí vést z okna, dveří nebo balkónu nevzhledná roura. Sám jsem toto dilema řešil, jelikož pracuji z domova v malé pracovně, kde se teplu líbí. V zimě je to super, v létě moc ne. Proto jsem neodmítl testování chytrého ventilátoru Xiaomi Smartmi Standing Fan 3.

Obsah recenze Xiaomi Smartmi Standing Fan 3

Kvalita zpracování a výdrž baterie

Xiaomi Smartmi Standing Fan 3 je chytrý stojanový ventilátor, který mě hned zezačátku oslovil nejen chytrými funkcemi, ale také svým minimalistickým zpracováním. Troufnu si říct, že je vhodný do jakéhokoliv interiéru. Konstrukci dominuje plast kombinovaný s hliníkem a hned na první pohled máte pocit, že jste své peníze utratili správně.

Konstrukce je robustní, stojan nevrže a vše drží pevně. Ventilátor je také vybaven LED displejem, který zobrazuje informace o aktuálním nastavení a stavu ventilátoru. V balení se kromě ventilátoru a příručky nachází také dálkový ovladač, takže se nutně nemusí ovládat jen mobilem.

S výškou 97 cm a vahou pouhých 7,5 kg jej můžete navíc přenášet po celé domácnosti. Takže pokud pracujete, můžete ho mít v pracovně a večer si ho snadno umístit třeba do ložnice. O jeho výdrž se stará 2800mAh akumulátor, který dle firmy vydrží až 20 hodin na nejpomalejší režim a 3 hodiny na ten nejnáročnější.

Nejčastěji jsem používal režim Natural na první či druhý stupeň a ventilátor spolehlivě vydržel celý pracovní den, což je za mě zcela dostatečná hodnota. Plné nabití pak zabere asi 4 hodiny. Pokud se s výdrží nechcete vůbec zaobírat, můžete jej mít samozřejmě zapojený do elektřiny neustále.

Chytré funkce a aplikace

Xiaomi Smartmi Standing Fan 3 je vybaven řadou chytrých funkcí, které umožňují přizpůsobit větrání podle vašich individuálních potřeb, ať už se bavíme o režimech nebo třeba časovači. Kromě toho je ventilátor vybaven senzory pro měření teploty a vlhkosti vzduchu, na základě kterých můžete měnit nastavení ventilátoru pro dosažení co možná nejlepších hodnot. V aplikaci Mi Home Vybrat si můžete mezi dvěma režimy – Standard a Natural.


Tohle jsou nejporuchovější telefony za posledních pět let. Jak si vede vaše značka?

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.