Games

Xiaomi 13T (Pro) recenze: noví vládci dostupných vlajek

Společnost Xiaomi si představením novinek v podobě smartphonů Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro řekla o pořádnou dávku pozornosti. Oba představené telefony totiž nabídnou opravdu hodně muziky za poměrně zajímavou cenu. Kompromisy navíc dělají na místech, kde by to většinu uživatelů nemuselo až tolik bolet. Jak novinky obstojí v našem testu?

Obsah recenze Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro

Balení tradičně nikde nešetří

Xiaomi se (zatím?) naštěstí neshlédlo v trendu balení osekaných až na kost a tak spolu se smartphonem obdržíte krabičku nacpanou až po víko. V první řadě zde máme napájecí adaptér – v případě Xiaomi 13T 67W a u vybavenějšího 13T Pro rovnou 120W. Následuje pochopitelně také USB kabel s USB A na jednom konci a USB-C na druhém. Nechybí ani povinné čtení, které stejně nikdo nečte, nástroj pro vytažení šuplíčku na SIM a jako malý, ale příjemný bonus také TPU obal. Potěší také, že telefon má rovnou z balení na displeji nalepenou ochrannou fólii.

Plast, sklo a umělá kůže

V úvodu zmíněné menší kompromisy ve výbavě se týkají zejména konstrukce. Stejně jako u předchozích modelů, i zde byste hledali kov jen marně. Rám telefonu je plastový a ani se nesnaží to nijak maskovat. Zvlášť v černé variantě má povrch, který použitý materiál prozradí na první dobrou, ale ani v modré verzi nikoho příliš nezmate. Na vybrané barevné variantě pak závisí také povrch zad Xiaomi 13T (Pro). Pokud zvolíte černou nebo mentolově zelenou, připravte se na záda krytá sklem s lesklou povrchovou úpravou. Je trochu škoda, že Xiaomi neoprášilo matné sklo z předešlé generace, které bylo mnohem praktičtější. Mnohem zajímavější je však rozhodně modrá verze.


HyperOS

Operační systém nebo jen rozhraní? HyperOS je záhada

Zprávičky

Jozef Cmar

Jozef Cmarčtení: 4 minuty (
uložit na později

)čtení: 4 min.

uloženo


uložit na později

4 min.