Games

Xiaomi 13T Pro: Dimensity 9200+ je raketa!

  • Mediatek Dimensity 9200+ s 12 GB operační paměti nabízí ohromný výkon
  • Antutu Benchmark v Obchodu Play nenajdete, vývoj ale neustále pokračuje
  • Souboj společností Qualcomm a Mediatek nebude chybět ani v budoucnosti

Mediatek Dimensity 9200+ měl být po dlouhé době procesorem, který zvládne konkurovat tomu nejnovějšímu a nejlepšímu od společnosti Qualcomm. Xiaomi jej nasadilo u modelu 13T Pro společně s 12 GB operační paměti. První reálné dojmy jsou pozitivní a nepřekvapilo ani obrovské skóre v Antutu Benchmark. Aplikace už dlouhou dobu není dostupná v Obchodu Play, ale autoři na ní průběžně pracují a pravidelně se objevují nové verze. Pokud chcete zjistit skóre svého současného přístroje, můžete si obě potřebné aplikace stáhnout přímo na oficiálních stránkách a vrhnout se na testování. A jak si vedlo Xiaomi 13T Pro respektive procesor Mediatek Dimensity 9200+?

Vysoké skóre v Antutu neznamená automaticky plynulý chod

Skóre je více než působivé, telefon lehce překonal hranici jednoho a půl milionu bodů. Rozdíl ve skóre proti (nebojím se napsat) referenčnímu procesoru Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 je minimální, u něj se skóre pohybuje o pár desítek tisíc bodů výše. Ale to je v případě vysokých hodnot malý rozdíl, maximálně jednotky procent (obrázek na konci článku je z modelu Xiaomi 13, které je poháněno procesorem od společnosti Qualcomm a běží v něm Android 14, který už jsme před pár týdny vyzkoušeli). A navíc můžeme rovnou otevřít otázku reálného využití takto vysokého výkonu, ale to si s dovolením nechám na samostatný článek.

Samozřejmě rozumím (a souhlasím), že skóre v Antutu Benchmark není vše… Procesor má celou řadu důležitých vlastností, jednou z těch nejdůležitějších je spotřeba. Také v této oblasti ale může Mediatek Dimensity 9200+ může směle konkurovat procesorům od společnosti Qualcomm. Hodnocení procesorů by mohlo být mnohem detailnější a vývojáři by mohli přidat zasvěcenější komentáře, do této oblasti se ale pouštět nechci (přiznávám, že na ni nemám znalosti). Ze svého uživatelského pohledu vnímám poslední rozdíl v podpoře vývojářů nejrůznějších neoficiálních ROM. Pro telefony s procesory od společnosti Qualcomm se téměř bez výjimky objevuje více úprav než pro telefony s procesory Mediatek.


Xiaomi_13T_colors

Tablet i hodinky zdarma. Xiaomi 13T je nadupaná novinka se skvělým foťákem a displejem

Články

Komerční článek

Komerční článekčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.