Skip to content

Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 13 mají za sebou foto test u DxOMark

Mezi hotovými foto testy na serveru DxOMark se před několika hodinami objevily výsledky dvou dalších velmi zajímavých telefonů. Verdikt od této redakce již znají mobily Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro, zástupci nedávno představené vlajkové řady populárního čínského výrobce. Jak si vedly? Úplnou díru do světa neudělaly, ale jsou minimálně lepší než jejich předchůdci.

Telefon Xiaomi 13 Pro dostal od DxOMark celkem 136 bodů a fotí tak přibližně stejně jako modely Vivo X90 Pro a Xiaomi 12S Ultra, které s ním sdílejí celkově 16. příčku celého žebříčku fotomobilů. Pochvala zde padla za obecně dobrou expozici, široký dynamický rozsah, vyvážení bílé v jasném prostředí a zoomování na krátkou a střední vzdálenost. Mezi negativa patří problémy u scén s vysokým kontrastem, artefakty s efektem záře, občas pomalá závěrka po stisknutí tlačítka a chyby autofokusu.

Xiaomi 13 foto test DxOMark výsledek hodnocení

Levnější a fotograficky trochu hůře vybavený model Xiaomi 13 získal 130 bodů a dělí se o 30. příčku s telefonem Oppo Find X5 Pro. O bod méně mají například Xiaomi 12T Pro a Xiaomi 12 Pro. Redakce DxOMark pochválila vyvážení bílé s barevnost i v obtížných podmínkách, expozici za denního i interiérového světla, kvalitu textur a detailů nebo čistotu videí. Zkritizováno naopak byly nižší dynamický rozsah při horším osvětlení, přizpůsobení expozice, chybující autofokus u videa nebo nedokonalé bokeh focení.

Co říkáte na výsledek nových Xiaomi telefonů?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *