Skip to content

Xbox testuje skupinové předplatné Game Pass Ultimate » Vortex

Microsoft začal testovat nový stupeň předplatného Game Pass Ultimate, který by měl sloužit k pohodlnému sdílení účtu mezi rodinnými příslušníky nebo přáteli. Patrně i proto, že samotný účet lze komukoliv půjčit, rozhodl se výrobce Xboxu přijít s vlastním řešením, které bude pohodlnější, ale přirozeně si jej nechá Microsoft zaplatit navíc. Výsledkem má být o trochu dražší předplatné, které nenabídne nic dalšího po obsahové stránce, ale umožní připojit až čtyři další hráče, kteří mohou těžit ze všech výhod v reálném čase, bez nutnosti se s někým střídat. Služba se momentálně testuje v Kolumbii a Irsku, přičemž není známo, kdy se dostane do dalších zemí či regionů, a hlavně Microsoft není v tuto chvíli zcela konkrétní v tom, kolik si bude za rodinné předplatné ve finále účtovat.

„Stále hledáme způsoby, jak hráčům nabídnout větší výběr a hodnotu v tom, jak objevují a prožívají hry se svou komunitou,“ načal Microsoft očekávanými slovy blogový příspěvek na oficiálním webu Xboxu. Dále pak došlo na vysvětlení výše uvedených základů a také návod, jak se ve dvou zmíněných zemích připojit do testu. Podle Microsoftu si stačí v Kolumbii nebo Irsku předplatit speciální Xbox Game Pass – Insider Preview v digitálním obchodě Microsoftu, ve skutečnosti by ale v rámci nákupu mělo dojít pouze k přepočítání aktuálních dní zbývajících ve standardním předplatném Game Passu Ultimate do nového stupně s tím, že dnů s odkazem na budoucí vyšší cenu logicky ubyde. Jak už jsme ale uvedli výše, Microsoft neudává finální částku, ke které ale nabízí příklad dopočtu. „Například, celý měsíc předplatného Ultimate bude zkonvertováno na 18 dní nového předplatného,“ říká Microsoft, což by ve výsledku znamenalo necelých 600 Kč měsíčně.

Co se týče omezení pro hráče, kteří by se chtěli k předplatnému připojit, Microsoft je momentálně omezuje pouze v rámci zmíněných zemí. Důležité je také doplnit, že nové předplatné není rodinnou variantou – tu už má Microsoft ošetřenou jinak a je tudíž pravděpodobné, že stejné omezení bude platit i v momentě, kdy bude předplatné nasazeno veřejně. S přihlédnutím k sekci známých chyb, kde jsou vypsány nejrůznější chyby a aktuální nedodělky, ale není zcela jisté, kdy tak bude chtít Microsoft skutečně učinit a nezbývá nic jiného, než na dálku sledovat, jak se situace ve vybraných zemích vyvine. Nutno ovšem připustit, že mít možnost využívat Xbox Game Pass Ultimate za cenu kolem 120-150 korun měsíčně dohromady v 5členné partě, zní možná až příliš dobře, závěry ale v tuto chvíli dělat nemůžeme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *