Games

Xbox na Gamescomu bude, THQ Nordic nikoli » Vortex

Účast na nadcházejících velkých herních veletrzích se nám začíná vyjasňovat. Gamescom se uskuteční už příští měsíc, a tak mu dáme přednost. Začneme dobrou zprávou. Letos do Kolína nad Rýnem dorazí Microsoft, Xbox i Bethesda, oznámili pořadatelé. Aaron Greenberg k tomu na Twitteru dodal, že je nadšený, že se vrátí na Gamescom. Bude to podle něj speciální rok a už se těší, až budou moci zveřejnit další podrobnosti. Nintendo coby další výrobce konzolí potvrdil svou účast už v dubnu. Naposledy se tu Nintendo objevilo v roce 2019. Sony a PlayStation bohužel nedorazí.

A chybět bude i další významná firma. Společnost THQ Nordic, která měla loni na Gamescomu velké zastoupení, se letos veletrhu vůbec nezúčastní, oznámila ve čtvrtek. Pro rok 2023 se společnost rozhodla pozastavit aktivity na všech podobných akcích. Je možné, že to souvisí s nedávno oznámenou restrukturalizací a hledáním úspor Embraceru. Není zatím zřejmé, zda chybět budou i jeho další dceřinné firmy. O novinky z portfolia THQ Nordic ale hráče nepřijdou. Na 11. srpna totiž připadá speciální přenos.

Gamescom se letos uskuteční od 23. do 27. srpna s tím, že večer 22. srpna vše odstartuje zahajovací ceremoniál v podobě akce Opening Night Live, kterou organizuje a moderuje Geoff Keighley.

Pořadatelé Tokyo Game Show lákají letos na vůbec největší akci v historii. Veletrh se opět rozroste do celého prostoru výstavních hal a uskuteční se od 21. do 24. září. TGS se zúčastní firmy jako Bandai Namco, Capcom, Koei Tecmo, Konami, Level 5, Xbox, Sega, Atlus, Square Enix nebo Kojima Productions.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *