Games

World of Horror konečně opouští předběžný přístup » Vortex

Už před více než čtyřmi lety jsme na Vortexu poprvé psali o 1bitovém retro hororu od polského vývojáře Pawła Koźmińského, který vystupuje pod přezdívkou Panstasz. Jeho dílo – World of Horror – bylo na první pohled zajímavé nejen zmiňovanou černobílou stylizací, ale také tím, že se už od počátku v rámci inspirace odvolávalo na komiksy, za nimiž stojí Džudnži Itó, a v neposlední řadě, že veškerá grafika vzniká v Malování. V uplynulých letech pak mohli hráči sledovat i hrát v rámci předběžného přístupu postupně vznikající verze tohoto znepokojivého, ale v mnoha ohledech brilantního počinu a nyní se už mohou bez obav a dalších průtahů pustit do plné verze. Období early accessu totiž skončilo a World of Horror je za necelých 15 eur dostupný na Steamu.

Pokud jste hru pravidelně sledovali, samotné vydání pro vás už nemusí být tak zásadním milníkem. Faktem ovšem je, že až nyní – se statusem hotové hry – se k ní nepochybně dostane široká veřejnost a bude moci posoudit, nakolik se polský vývojář dokázal trefit do podoby na první pohled „japonské“ hry. „S nadšením oznamujeme, že hra konečně opouští early access na Steamu. V rámci oslav se můžete podívat na tenhle neuvěřitelný (a neuvěřitelně zlomyslný) animovaný trailer, který pro nás ručně vytvořil neskutečně talentovaný Karl Sia a hudbou doplnil herní skladatel Joseph „Qwesta“ Bailey,“ napsali vývojáři kolem Panstasze na Steamu.

Trailer samotný je vskutku znepokojivý, bez ohledu na černobílí zpracování a komiksovou grafiku. Nechybí záhadná sebevražda na záchodcích, pokroucená monstra, nůžkami prostřižená tvář a maják. Vše samozřejmě v duchu toho, co mohli hráči postupně v uplynulých letech sledovat a s připomínkou, že tahle hra rozhodně nebude pro slabší povahy. Jen pro pořádek, děj hry se odehrává ve městě Šiokawa v Japonsku, kde se znovu probouzí staří bohové. Z míst, jaká jsou k vidění v traileru, přichází hlášení o podivných událostech, která prozatím nedopadají pro smrtelníky příliš dobře.

Ve hře budeme sledovat osud 14 unikátních hratelných postav a čeká nás dvacítka vyšetřování, v rámci kterých budeme muset celé záhadě přijít na kloub. Hra nabídne několik odlišných konců, děsivý soundtrack a již zmiňovanou 1bitovou grafiku pořízenou v Malování ve Windows. Ze sta procent, jak upozorňují sami vývojáři. Zároveň varují, že obsah je skutečně určen dospělým a bez ohledu na kreslenou 2D grafiku prý mohou mít silný dopad na citlivější hráče. Pokud se ale běsnění nebojíte a naopak si chcete tuhle netradiční záležitost vyzkoušet, kromě PC budete mít možnost také na Switchi a PlayStationu – kvůli problémům s certifikací tam ale hra dorazí až 26. října.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *