Skip to content

WhatsApp začína testovať statusy vo forme hlasových nahrávok

WhatsApp síce nie je, čo sa týka funkcií a zabezpečenia, najlepšou komunikačnou službou, ale snaží sa zlepšovať v oboch oblastiach. Tentokrát, podľa portálu AndroidPolice, testuje novú funkciu – používateľské statusy vo forme hlasových nahrávok.

Hlasové nahrávky v statusoch pripravuje WhatsApp už od leta

Aktualizácie stavu zdieľané s vaším zoznamom kontaktov boli doteraz obmedzené formou, ktorou môžete zdieľať váš aktuálny stav. WhatsApp však už nejaký čas pracuje na funkcii zobrazenia statusu pomocou hlasových správ. Prvé informácie o novinke sa objavili už v júli 2022.

Hlasové nahrávky v statusoch | Zdroj: AndroidPolice.com

Teraz služba sprístupnila túto funkciu hŕstke testerov, prostredníctvom najnovšej beta aktualizácie v Obchode Play. Portál WABetaInfo túto funkciu vyskúšal medzi prvými. Zistil, že nahrávanie hlasových nahrávok v statusoch funguje podobne ako posielanie hlasových správ. Je tu tlačidlo mikrofónu, ktorého stlačením a podržaním vytvoríte nahrávku, takmer rovnako ako pri odosielaní hlasových správ v bežnej konverzácii služby WhatsApp.

Hlasové nahrávky budú časovo obmedzené

Rovnako ako všetky aktualizácie stavu sa budú aj hlasové nahrávky v statuse zdieľať s každým, komu ste umožnili vidieť vaše pravidelné aktualizácie stavu. Aj nahrávky sú samozrejme s end-to-end šifrovaním ako všetky ostatné aktualizácie stavu. Zostanú online po dobu 24 hodín, pokiaľ ich predtým manuálne neodstránite.

Nahrávky nemôžu presiahnuť 30-sekundový časový limit, ale môžete ich aj zrušiť a začať odznova, ak ste limit nestihli. Netreba pripomínať, že vaše kontakty nebudú môcť počuť aktualizáciu vášho stavu, ak používajú staršiu verziu WhatsApp. Nová funkcia sa hodí aj v prípadoch, kedy nechcete posielať hlasové správy viacerým kontaktom osobne.

Náš tip

Samsung dostane silného konkurenta. OPPO Find N2 Flip príde aj na globálny trh

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *