Games

WhatsApp testuje časovo obmedzené odoslanie hlasovej správy

Služba WhatsApp tento týždeň konečne oficiálne spustila možnosť prihlásenia k dvom používateľským účtom na jednom smartfóne súčasne a teraz začala testovať ďalšiu novinku. Podľa portálu WABetaInfo umožní nastaviť časovo obmedzené hlasové správy.

WhatsApp testuje nový bezpečnostný prvok

Novinku sa podarilo odhaliť v beta verzii WhatsAppu pre Android s označením 2.23.22.4 z obchodu Google Play a beta verzii WhatsApp pre iOS s označením 23.21.1.73. Na snímke obrazovky nižšie môžete vidieť, že pri nahrávaní hlasovej poznámky so zámkom je v paneli rozhovoru k dispozícii nová ikona zobrazenia.

Časové obmedzené hlasové správy | Zdroj: WABetaInfo.com

Keď klepnete na túto ikonu, hlasová poznámka sa odošle v režime jednorazového zobrazenia. Príjemca ju už nemôže exportovať, preposlať, uložiť ani nahrať. Po odoslaní hlasovej poznámky so zapnutým jednorazovým režimom zobrazenia si ju už nebudete môcť vypočuť a ​​príjemca ju už nebude môcť vypočuť po jej odmietnutí. Tento režim tým pádom poskytuje novú úroveň súkromia pre citlivé a dôverné informácie.

Používateľom poskytne väčšiu kontrolu a súkromie pri zdieľaní hlasových správ, pretože takéto správy nemožno ukladať a ani zdieľať s ostatnými. Eliminuje to riziko, že sa vaše osobné alebo citlivé informácie dostanú do nesprávnych rúk. Novinka je zatiaľ dostupná len v rámci beta programu, ale dá sa predpokladať, že v stabilnej verzii sa objaví v najbližších dňoch.


Náš tip

Smart okuliare od Google možno nie sú až takým strateným projektom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *