Skip to content

WhatsApp: Skupinové konverzácie dostanú významnú novinku

WhatsApp: Skupinové konverzácie dostanú významnú novinku

Služba WhatsApp už dlhšiu dobu podporuje tzv. miznúce správy respektíve samodeštrukčné správy a podobná funkcia by sa čoskoro mala objaviť aj pre skupinové konverzácie. Informáciu priniesol portál AndroidPolice.

Nová funkcia je už testovaná na platforme iOS

V súčasnosti je možnosť automatického zmazania na WhatsAppe podporovaná pre správy, médiá s jedným zobrazením a aktualizácie stavu. Najnovšia beta aktualizácia WhatsAppu pre iOS (v2.23.5.71) odhalila novú rozpracovanú funkciu — podporu efemérnych skupinových chatov. Funkcia je označená ako Skupiny s vypršaním platnosti (Expiring Groups) a po dosiahnutí vopred stanoveného dátumu vypršania platnosti zruší skupinu.

Skupiny s vypršaním platnosti | Zdroj: AndroidPolice.com

Uniknuté snímky obrazovky odhaľujú možnosti sebazničenia skupiny podľa troch časových nastavení – za deň, týždeň alebo podľa vlastného dátumu vypršania platnosti. Samozrejme stále máte možnosť odstrániť vopred stanovený dátum vypršania platnosti. Podľa popisu však skupina nezmizne, ale účastníci budú vyzvaní, aby v deň vypršania platnosti vyčistili skupiny. Princíp fungovania týchto skupín tak nie je stále úplne jasný.

Takéto skupiny by mohli nájsť využitie vo viacerých situáciách. Mohli by byť prínosom pre organizátorov podujatí, skupinové cestovné plány, účastníkov semestrálneho workshopu alebo online lekárske konzultácie. Funkcia by prispel k poriadku medzi správami a zbavila by vás účasti v nadbytočných skupinách, ktoré často musíte ukončiť manuálne. Momentálne je funkcia testovaná na platforme iOS. Na systéme Android sa objaví až neskôr.


Náš tip

EÚ pomôže Ukrajine. Nemocniciam a školám zabezpečí tisíce notebookov, tabletov a smartfónov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *