Games

WhatsApp přináší super vychytávku! Čekali jsme na ní roky

  • WhatsApp ulehčí přenášení konverzací ze starého do nového telefonu
  • Nově nebude potřeba cloud, vystačíte si s naskenováním QR kódu
  • Nová metoda bohužel nefunguje napříč operačními systémy

Aplikace WhatsApp se dočkala nové funkce, která ulehčí uživatelům život. Na Facebooku ji představil sám Mark Zuckerberg a to skrz demonstrativní video, na němž ukazuje, jak snadné je nyní přenesení konverzací ze starého do nového telefonu.

Nová funkce umožní přenos dat pouhým naskenováním QR kódu zobrazeného na starém telefonu, data budou navíc během přenosu plně šifrována. Po dokončení přenosu budou uživatelé automaticky odhlášeni ze svého účtu na starém zařízení, což vám zajistí soukromí v případě, že byste starý telefon nechtěli hned nutně resetovat, ale měli byste ho položený v šuplíku.

Tato metoda může být v mnoha případech rychlejší, než dosavadní přenos skrz cloud. Navíc se vyhnete tomu, že se vám některé konverzace vlivem limitu vašeho cloudového úložiště nepřenesou. Je trochu škoda, že funkce nefunguje napříč operačními systémy. Pokud byste tedy přecházeli z iOS na Android (nebo naopak), tento způsob vám nebude fungovat. Funkce je v tuto chvíli dostupná v beta verzi a během několika následujících týdnů by se měla rozšířit ke všem uživatelům.

WhatsApp Messenger

Oceníte tuto funkci v aplikaci Mapy.cz?

Zdroj: Mapy.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *