Games

WhatsApp prináša funkciu pripnutých správ

Spoločnosť Meta pridala do beta verzie svojej komunikačnej aplikácie WhatsApp novú funkciu pripnutých správ s časovým limitom. Podľa portálu WABetaInfo by táto funkcia mala slúžiť ako obdoba oznámení pre vaše kontakty.

Ako fungujú pripnuté správy?

Novú funkciu si všimli používatelia po nainštalovaní beta verzie WhatsAppu s číselným označením 2.23.13.11. Tá je distribuovaná prostredníctvom beta programu pre vybraných beta testerov cez obchod Google Play. Funkcia používateľom umožňuje pripnúť vybranú správu v konverzačnom okne a dokonca si vybrať, ako dlho zostanú takéto správy pripnuté v rámci četov a skupín.

Časový limit pripnutých správ | Zdroj: WABetaInfo.com

Nové vylepšenie dá na výber tri možnosti časového limitu automatického odopnutia správy: po 24 hodinách, po 7 dňoch alebo 30 dňoch. Funkcia pripínania a automatického odopínania vybraných správ má podľa portálu WABetaInfo umožniť používateľom služby WhatsApp robiť dôležité oznámenia pre ich kontakty. Pripnuté správy zostávajú  na vrchole konverzácií, kým nevyprší platnosť alebo kým nebudú manuálne odstránené.

Manuálne môžu byť pripnuté správy odstránené aj v prípade, že je pri nich nastavené automatické odopnutie. Pripnuté správy sú ďalším krokom, ktorý WhatsApp približuje sociálnym sieťam. Samozrejme je zatiaľ funkcia len testovaná a nie je známy žiadny oficiálny dátum jej vydania. Funkcia sa dokonca ani nemusí nikdy v stabilnej verzii aplikácii objaviť, pretože už v minulosti sa niektoré testované funkcie neujali.


Náš tip

Sony predlžilo spoluprácu s Qualcommom. Xperie budú poháňať čipsety Snapdragon aj naďalej

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *