Games

WhatsApp pracuje na novej funkcii, ktorá zvýši bezpečnosť

Portál AndroidCentral uvádza informáciu o tom, že známa aplikácia WhatsApp prináša novú funkciu, ktorá ešte lepšie ochráni vaše súkromie. Ako bude fungovať a čo bude jej hlavnou úlohou?

Možno ste si všimli, že už od začiatku tohto roka funguje v aplikácii funkcia, ktorá povoľuje uzamknutie vašich konverzácií pomocou hesla, odtlačku prsta alebo Face ID. K uzamknutým konverzáciám sa dostanete ak potiahnete po obrazovke prstom dole. Zobrazí sa vám uzamknutý priečinok a WhatsApp si vyžiada overenie vašej identity.

Aké vylepšenie WhatsApp chystá?

Práve túto funkciu sa vývojári aplikácie WhatsApp rozhodli vylepšiť. Malo by ísť o takzvaný tajný kód, ktorý bude fungovať na novom princípe. K zamknutým konverzáciám sa dostanete ak do vyhľadávacej lišty napíšete vami stanovený kód, ktorý bude fungovať ako heslo. Platforma však odporúča použiť emoji alebo slovo kvôli rýchlemu prístupu.

WhatsApp tajný kód | Zdroj: AndroidCentral.com

Jeho ďalšou výhodou by malo byť aj to, že si budete môcť vaše skryté správy synchronizovať medzi zariadeniami a tým pádom ich už nebudete musieť uzamknúť na každom zariadení zvlášť. Najnovšia beta verzia aplikácie pre Android už príchod tejto novinky naznačuje, avšak dostupná pre beta testerov ešte nie je. To, kedy ju vývojári sprístupnia ešte nie je známe, no jej vývoj by mohol trvať niekoľko mesiacov.

Náš tip

Na sériu Samsung Galaxy S23 prichádza nová aktualizácia. Čo prináša?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *