Games

War Hospital bylo znovu odloženo, vyjde až příští rok » Vortex

Strategický tycoon War Hospital, který nás nechá řídit polní nemocnici v obklopení hrůz první světové války, jsme pravidelně vídali na prezentacích a minulý rok jsme si titul vyzkoušeli i na Gamescomu. Hra měla původně vyjít už zkraje letošního roku, poté jsme ji však vyhlíželi v samém závěru srpna, než byla odložena na říjen, jelikož vývojáři potřebovali ještě více času. Naposledy stanovené datum 26. října je za rohem, ale ani v tomto termínu se nakonec nedočkáme. Přesné datum v tuto chvíli oznámeno nebylo, ale na vydání nakonec dojde až příští rok na jaře.

Děj War Hospital je zasazen do roku 1918 a hráči se vžijí do postavy britského majora Henryho Wellse, vojenského zdravotníka ve výslužbě, který se v posledním roce války vrací do bojů na francouzské frontě, ač ne přímo na bojiště. Na něj čeká trochu jiný boj, a to za záchranu životů, bojovat však bude i s nedostatkem personálu a materiálu. Úlohou hráčů bude vybudovat a udržet v provozu polní nemocnici a ošetřovat jedno zranění za druhým uprostřed válečné noční můry, zatímco kolem stále zuří líté boje a jsou slyšet výbuchy a další rány. War Hospital není o válčení, ale o naději, na níž bylo v té době nutno stále pamatovat a věřit v ní. Jak sami vývojáři udávají, jejich zpracování první světové války neoslavuje smrt a zabíjení, ale život a jeho záchranu.

Zpracováni je nicméně nanejvýš věrné a hráči by měli zblízka poznat nejen zasazeni na francouzské frontě, ale především pak samotnou práci lékařů a jejich tehdejší vybaveni a postupy, s nimiž patrně tolik seznámení nebudou. Vybavení i samotné procedury se budou postupně vyvíjet, jako tomu bylo potřeba i za první světové války. Podmínky uvnitř nemocnice nebudou zrovna ty nejlepší, což bude ve hře též věrně zpracováno, ale svými rozhodnutími a činy lze ovlivnit taktiku i tamní morálku. A jisté je, že rozhodování na takovém místě a v takové pozici určitě nebudou jednoduchá a příjemná a že nebude v rámci příběhu nouze o pochybnosti a dilemata.

Na hře pracuje polské studio Brave Lamb a vydává ji společnost Nacon, která shodou okolnosti nedávno poslala na trh i další prvoválečnou hru Ad Infinitum. Právě kvůli věrnosti a komplexnosti některých mechanismů potřebuji vývojáři ještě více času, a tak bylo rozhodnuto o dalším odkladu, aby vše ještě vyladili. Naše loňské dojmy ze hry si můžete připomenout níže. War Hospital by mělo vyjít v prvním kvartálu roku 2024 na PC, Playstation 5 a Xbox Series.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *