Games

Vývojáři z Larianu už přemýšlí nad rozšířením Baldur’s Gate III » Vortex

I měsíc po vydání je Baldur’s Gate III stále velmi žhavou záležitostí, bez ohledu na to, že už hru v žebříčku nejprodávanějších titulů na Steamu přeskočil Starfield. Vývojáři ze studia Larian vyřešili problém s vydáním na Xboxu, připravili pro hráče první velký patch a dozvuky Gamescomu nyní přináší střípky informací o budoucích plánech, včetně detailů o další velké aktualizaci a myšlenek na rozšíření hry, k němuž se vývojáři původně nestavěli příliš pozitivně. Situace se ale mění, a i když podle slov výkonného producenta Toma Butlera z rozhovoru pro IGN bude chtít studio naplno využít Vánoce k odpočinku, vývojáři už přemýšlí, čím Baldur’s Gate III obohatí.

Začněme ale detaily o druhém velkém patchi, který se rodí pod rukama zaměstnanců Larianu. Sami vývojáři o něm nejprve informovali na sociálních sítích a potvrdili, že se zaměří na technickou stránku věci. Zatímco první akt je skvěle odladěný – také díky tomu, že byl téměř tři roky k dispozici v předběžném přístupu – ve druhém a zejména pak ve třetím aktu už začíná výkon povážlivě kulhat a skutečně by zasloužil další péči. Vývojáři ji slibují, spolu s mnoha vylepšeními a změnami, které se už mohou dotýkat i dosavadního obsahu hry, resp. hratelnosti. Zástupci studia mluví například o propracovanějších epilozích pro jednotlivé postavy – specificky zmiňují Karlacha a jeho konec, dále o možnosti vyhodit z party hráče v kooperaci nebo o odstraňování velkého množství bugů, které se v jejich hře nachází.

Tím se už dostáváme k dlouhému příspěvku, který vývojáři sdíleli na Steamu, a v němž detailněji jednotlivé věci rozebírají. Zaznívá zde například příslib, že si hráči skutečně budou moci měnit vzhled své postavy, jak bylo už dříve uvedeno, a vývojáři se ještě vrací ke zmiňovaným epilogům. Ty jsou totiž momentálně pod drobnohledem zejména kvůli dataminingu a následném objevu obsahu, který se ve hře za normálních okolností neobjevuje. Někteří hráči se proto obrátili na studio s dotazy, zda došlo k odstranění či vystřižení nějakého nepoužitého obsahu, což vývojáři sice nevyvrací, ale vysvětlují, proč k tomu došlo. „Jsme k sobě a naším nápadům poměrně striktní. Pokud to není dobré a pokud to není zábavné, do hry se to nedostane,“ říkají vývojáři v blogovém příspěvku. Jedním z důvodů, proč hráči nevidí všechno z původně připravovaných epilogů, byla například délka závěrečných cutscén, která mohla podle lidí z Larianu příliš naředit celkový dopad silného konce hry. Přesto se ale autoři Baldur’s Gate III rozhodli alespoň částečně reagovat na hráče a ona zakončení trochu rozšířit.

Pokud se máme vrátit k informacím o DLC či jakémkoliv nafukování obsahu, myšlenku zmínil výše uvedený Tom Butler. Otevřeně ale připustil, že by momentálně neměly existovat žádné konkrétní plány, na co by se mohli hráči začít připravovat. Už v minulosti zaznělo, že další zvyšování úrovně postav by vedlo k pocitu, že hrajete za téměř všehoschopné bohy, takže na to musí jít lidé z Larianu jinak. „Chceme udělat víc [obsahu]. Ale ještě nevíme, co [to bude],“ řekl proto Butler a nechává prostor k přáním a spekulacím.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *