Games

Vývojáři Lies of P reagují na ohlasy k demoverzi » Vortex

Ačkoliv se hra Lies of P od vývojářů ze studia Round8 řadí k nejočekávanějším v tomto roce a nedávné demo si zahrálo přes milion hráčů, ne všichni byli bez výhrad spokojení. Nemluvíme o žádné zdrcující kritice – všeobecně se titul hráčům líbí, kladně hodnotí atmosféru, úroveň grafického zpracování, hlavního hrdinu i celkovou nápaditost – drobné výtky ale směřovaly k ovládání nebo soubojovému systému, resp. jeho dílčím prvkům. Vývojáři se proto rozhodli zareagovat a ústy game directora Čoj Dži-wona se vyjádřili k některým bodům s příslibem jejich opravy či vylepšení. Na poměrně obsáhlé, ale dobře strukturované video se můžete podívat níže, za nás přinášíme výpis těch nejdůležitějších věcí a příslibů, které by se měly v polovině září projevit s vydáním plné verze.

První podstatnou věcí, která ve videu zazní, jsou úskoky. Jak sám game director potvrdil, že sledoval velké množství streamů a videí, na základě kterých nyní vývojáři znovu celý systém zvažují a přehodnocují. Zachází samozřejmě do velkých detailů, jako jsou jednotlivé framy, v nichž je hrdina nezranitelný, nebo vzdálenost vlastního úskoku, aby byl efektivní, ale zároveň ne příliš. Co přesně vývojáři změní, sice nezaznělo, ale zdá se, že právě poznámky mířící tímto směrem nechtějí nechat bez odezvy. To se pak týká soubojového systému jako takového, který v demoverzi ještě nepředstavoval finální podobu a vývojáři neustále ladí jednotlivé aspekty. Jde samozřejmě o zmiňovaný pohyb, ovládání kamery nebo zaměřování cílů, spolu se zajištěním, že každý úder hráči pocítí. Záležet si pak lidé z Round8 dávají i na čitelnosti hry, tedy zejména ve smyslu útočných vzorců bossů, ale i obyčejných nepřátel, aby se hráči mohli lépe orientovat a souboje jim nepřipadaly neférové.

Kromě designových záležitostí se nicméně vývojáři zaměřují také na technickou stránku, bez ohledu na to, že mnoho hráčů už v souvislosti s demoverzí oceňovalo optimalizaci. Protože plná verze nabídne přirozeně více obsahu, tým z Round8 nadále optimalizuje a vychytává všechny nedostatky, které by mohly po technické stránce působit špatně. A nemusíme zřejmě příliš zdůrazňovat, že tenhle přístup – alespoň podle slov game directora – uplatňují na celou hru. V závěru videa se pak ještě pouští do vysvětlování, proč je nutné levelovat postavu jen výhradně v hotelu Krat, což má spojitost s příběhem a událostmi, které se mají v hotelu stát. Hráči sice požadovali více volnosti a možnost posunout se na další úroveň kdekoliv na mapě, ale má to prý hlubší opodstatnění a v kontextu celé hry to dá smysl.

Tak uvidíme, jak to s touhle velmi nadějnou soulslike akcí dopadne, zatím má podle nás nakročeno velmi slibně, vývojáři demonstrují dostatek sebevědomí i stran zmíněné demoverze a je vidět, že jsou odhodlaní dotáhnout vše do zdárného konce. Nezapomeňte ale podle Čoj Dži-wona, že demo jen klouže po povrchu a finální podoba hry a pocit z ní bude komplexnější.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *