Games

Vývoj české hry Last Holiday opouští její producent » Vortex

České vývojářské studio Boomer Games, které loni v říjnu oznámilo svoji svéráznou hru Last Holiday, přišlo o producenta, scenáristu a jednoho z hlavních autorů v jedné osobě. Antonín Capoušek, který byl mimo jiné hostem i našeho rozhovoru na konci května, se rozhodl ukončit spolupráci se studiem a především investorem, kterého označil za hlavní důvod svého odchodu. V příspěvku, který se objevil na oficiální stránce hry na Facebooku a pod nímž je Capoušek podepsán, mluví o nesnadném rozhodnutí a touze pokračovat na vývoji dál, kvůli odlišnému pohledu na to, kam má hra směřovat, však nemůže pokračovat a ze studia odchází.

„Ahoj, komunito, jak už všichni víte, release hry se nám úplně nepovedl. Všichni jsme na ní pracovali ze všech sil, ale výsledek nebyl úplně dokonaly,“ připomněl odcházející producent a scenárista v úvodu. Naráží tím především na neuspokojivý technický stav, kvůli kterému byla hra po vstupu do předběžného přístupu jen stěží plynule hratelná a narážela na kritiku hráčů. Vývojáři i v našem rozhovoru nicméně mluvili o tom, že na optimalizaci pracují a dělají maximum pro to, aby se stav hry zlepšil a hráči si mohli užívat to, co z druhé strany opěvovali. Tedy onen „vidlácký simulátor“ z malé vesnice s mnoha bizarními, ale přesto pro mnoho hráčů důvěrně „známými“ momenty, doplněné navíc i dabingem od proslavených herců. Nutno pak uznat, že vývojáři nelenili a postupně vydali několik updatů, které daly spoustu věcí dohromady, včetně snížení nároků na operační paměť nebo oprav týkajících se jednotlivých misí. Ani to ale očividně nezlepšilo náladu uvnitř týmu, čímž se opět vracíme k odchodu Antonína Capouška.

„Velice mě to mrzí, protože jsem hře věnoval velkou část mého života. Rád bych na hře dál pracoval, ale vzhledem k tomu, že se můj pohled na to, kam se má hra dostat, rozchází s názorem investorů, dnešním dnem odchází ze studia,“ uvádí odcházející člen autorského týmu a potvrzuje, že už se na hře nebude žádným způsobem dále podílet. Vyjadřuje samozřejmě lítost nad tím, že ho okolnosti dovedly až k tomuto rozhodnutí – zejména proto, že mnoho z misí má vycházet přímo z jeho vlastních historek a klukovin, které s kamarády vyváděli – ale patrně už neexistuje žádná další možnost a podle Capouškových slov zůstane příběh neodvyprávěn. „Už to nebude ten můj příběh,“ dodal pak na vysvětlenou, že se nic na jeho slovech nezmění ani poté, když se scénáře ujme někdo další. „Jak to bude dál se studiem a hrou, nevím. To záleží na investorech a na  tom, co s firmou dál mají v plánu,“ uzavírá Capoušek.

Vyjádření Boomer Games či investorů zatím není k dispozici, Vortex se je pokouší získat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *