Games

Vylepšený Ark se pochlubil prvním screenshotem » Vortex

Ačkoliv se nedá zrovna mluvit o tom, že by vylepšená verze survivalu Ark od vývojářů ze studia Wildcard měla na růžích ustláno, autoři se už zřejmě přenesli přes bouřlivé období a soustředí se na dokončování hry, resp. jejího early accessu. Oním bouřlivým obdobím máme samozřejmě na mysli informace o tom, že remake s podtitulem Survival Ascended nahradí na oficiálních serverech stávající Ark: Survival Evolved, čímž vývojáři přinutí hráče koupit si titul podruhé, kolem čehož se rozhořela velká kauza a komunita nešetřila kritikou. Vývojáři posléze některé z bodů upravili, zejména stáhli nutnost koupit si Survival Ascended spolu s roky vzdáleným Arkem 2, ale pachuť stále zůstala a někteří hráči dodnes zmiňují, že si nehodlají kupovat totožnou, byť technicky přepracovanou hru znovu. Buď jak buď, do konce října – pokud se nic na poslední chvíli nezmění – Survival Ascended dorazí do programu předběžného přístupu a vývojáři z Wildcard usoudili, že je čas na první screenshot.

Jak sami vidíte, je na něm bez velkého překvapení dinosaurus – konkrétně raptor – rozhodně se ale zdá, že přechod na Unreal Engine 5 a využití všech doprovodných technologií jako Nanite či Lumen se na podobě hry začíná projevovat. Samozřejmě, můžeme se bavit zejména o tom, že vylepšení šest let staré hry by bylo vidět tak jako tak, nedá se ale říct, že by byli hráči tím, co vidí, zklamáni. Možná se také ptáte, proč píšeme o jediném obrázku, faktem ale zůstává, že ho už vidělo přes 1,3 milionů lidí a bez ohledu na výše popisovanou kritiku celého přístupu k remaku se zdá, že se komunita kolem Arku nakonec přeci jen těší.

Otázkou je, kdy přesně titul dorazí, mnozí tipují pátek 27. října coby jeden z nejzazších termínu, pokud chtějí lidé z Wildcard stihnout říjen, jiní jen trpělivě čekají, zda vykouknutí dinosaura znamená i obrazné otevření stavidel a proud dalších informací přímo od vývojářů. Že je ale uvedení na spadnutí, sami vývojáři naznačují tím, že se „již nemohou dočkat, až si lidi Ark: Survival Ascended zahrají“, takže je možné, že bychom se potenciálně mohli dočkat ještě před koncem tohoto týdne. Až Survival Ascended dorazí, hráči se mohou těšit nejen na předělávku starých známých věcí do lepšího grafického a obecně technologického hávu, ale také na nový obsah, přepracovanou úvodní pasáž, lepší pohyb zvířat v prostředí, novou minimapu, 3rd person kameru, pingovací systém nebo třeba fotomód, aby mohl každý dělat podobné snímky, jako zachycuje Wildcard na fotce raptora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *