Games

Vybrali jsme těchto 5 modelů

Nejlepší telefony do 5 tisíc korun mohou na první pohled znít jako zařízení plné kompromisů, ale ve skutečnosti můžete za tuto cenu získat docela slušný mobil. Trh nabízí širokou škálu možností, ať už jde o starší modely známých značek, které postupně zlevnily nebo o nové modely s aktuálnějším systémem či modernějším (ale třeba slabším) hardwarem. V následujících odstavcích se zaměříme na to, co byste měli od těchto telefonů očekávat a nabídneme také několik doporučených modelů.

Co (ne)chtít od telefonu do 5 tisíc korun?

Za 5 000 korun byste měli očekávat základní funkčnost a spolehlivý výkon pro běžné úkony, jako je prohlížení webu, posílání zpráv nebo sledování videí. Určitě neseženete telefon s nadstandardním čipsetem nebo extra dobrými fotoaparáty, ale můžete očekávat mobil, který splní vaše základní potřeby a bude mít slušnou výdrž baterie.

Telefon za 5 000 korun je ideální pro ty, kteří hledají zařízení pro základní komunikaci, prohlížení sociálních sítí a konzumaci obsahu. Podpora sítí páté generace není samozřejmostí, bezproblémový chod systémem bez záseků, použitelný fotoaparát a 90/120Hz displej však ano. Chtějte telefon maximálně z loňska, zejména kvůli budoucí podpoře. Telefony za 5 000 Kč mohou být vhodné pro starší generaci, která nepotřebuje všechny moderní vychytávky nebo pro děti, u nichž hrozí ztráta či poškození.

OnePlus Nord CE 2 Lite 5G

OnePlus Nord CE 2 Lite 5G je jedním z nejlepších telefonů, který si můžete za 5 tisíc pořídit. Na svou cenovku nabízí poměrně schopný čipset, který si poradí s plynulým chodem poměrně čisté nadstavby OxygenOS, ale také nějakou tou hrou. Podporuje navíc 5G sítě a má docela slušnou výdrž baterie. Pro někoho může být nevýhodou absence ultraširokého snímače a AMOLED panelu, na druhou stranu, displej není vůbec špatný. Pokud bych byl omezen rozpočtem, byl by to jeden z hlavních kandidátů. Představil se loni v létě a prodával se za doporučenou cenu 7 999 korun. V této kategorii neměl absolutně co nabídnout, s nynější cenou je mnohem zajímavější.


Nejlepší ohebný telefon? OnePlus Open míří do Evropy a vypadá fantasticky

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 3 minuty (
uložit na později

)čtení: 3 min.

uloženo


uložit na později

3 min.