Games

Vše, co musíte vědět o konkurenci Twitteru

  • Společnost Meta spustila novou sociální síť Threads
  • Jde o přímou konkurenci k Twitteru
  • Je na ní možné sdílet texty, fotografie i videa

Meta, společnost stojící kupříkladu za Facebookem, WhatsAppem či Instagramem, představila novou sociální síť s názvem Threads (celým názvem Threads, an Instagram app). Už na první pohled je zřejmé, že bude konkurovat především Twitteru, z čehož těží už teď. Musk totiž před pár dny dočasně omezil zobrazování příspěvků, což mnoho uživatelů pobouřilo a Meta moc dobře ví, jak vytvořit úspěšnou sociální síť. Threads je mikroblogovací sociální síť, která existuje pod značkou a strukturou Instagramu. Uživatelé se mohou přihlásit do Threads pomocí svých účtů na Instagramu a sdílet texty, fotografie a videa se svými sledujícími.

Mark Zuckerberg oznámil novou službu jeden den před datem spuštění. Začátkem tohoto týdne se objevila v App Store (iOS) a v tuto chvíli je zobrazená také na Google Play. Meta začala zavádět novou službu po celém světě, i když v Evropské unii nebude prozatím dostupná, dokud společnost nevyřeší regulační problémy.

Co je Threads?

Threads je místem, kde se komunity sejdou k diskusi na různá témata. Přihlášení do Threads je pro držitele účtů na Instagramu otázkou jediného klepnutí. Uživatelé si mohou vybrat, zda chtějí importovat své profilové informace (bio) a profilový obrázek z Instagramu, vytvořit si ale můžete samozřejmě také zcela nový účet. Uživatelé také mohou automaticky sledovat všechny své sledující na Instagramu, nebo je ručně vybrat.

Threads, an instagram app demo!

Vlastnosti Threads

  • Účty jsou ve výchozím nastavení veřejné, ale mohou být nastaveny jako soukromé
  • Threads nabízí funkce jako časové osy, vyhledávání a vkládání příspěvků (text, fotografie, video)
  • Oznámení lze přizpůsobit, konkrétní slova lze skrýt, nechybí blokování ostatních uživatelů
  • Profily mohou být sdíleny s ostatními
  • K dispozici je rovněž webové rozhraní

Když nikoho nesledujete, Threads zobrazuje příspěvky od náhodných lidí, včetně celebrit a tvůrců. Časová osa v této síti však nenabízí možnost chronologického řazení. V budoucnu bude přidána kompatibilita s fediverse. “Službu Threads plánujeme začlenit do fediverza, což je síť serverů provozovaných třetími stranami, které jsou propojené a můžou spolu vzájemně komunikovat. Jednotlivé servery fungují samostatně, ale dokážou komunikovat s ostatními servery z fediverza, které využívají stejný protokol. Služba Threads by podle našich plánů měla používat protokol ActivityPub a pomocí toho komunikovat s dalšími servery, které ho podporují,” uvádí síť na svém blogu.


whatsapp nová funkce

Používáte WhatsApp? Pak si hned zapněte tuhle novou funkci

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub KárníkJ.K.čtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.