Skip to content

Vivo X Fold+ bude další ultimátní ohebný smartphone

Okolo vylepšené verze ohebného prvotiny od společnosti Vivo se na internetu objevují zvěsti již delší dobu. Nutno podotknout, že je sama společnost řádně přiživuje, jelikož sama již odhalila design smartphonu Vivo X Fold+. Nyní dokonce i potvrdila i některé z klíčových parametrů chystané novinky.

Ohebný smartphone plný plusů

Oproti první verzi – záměrně nepíšeme “generaci” – se nám dostane vylepšení pod kapotou. Nově zde totiž nalezneme čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, namísto “obyčejného” Snapdragonu 8 Gen 1. Dle dřívějšího úniku z databáze benchmarku AnTuTu by telefon měl existovat ve verzi se 12 GB RAM a 512GB interním úložištěm. Zda výrobce nasadí přímo Android 12L zatím není známo, nicméně Vivo se pochlubilo alespoň faktem, že pro nadstavbu OceanOS použitou v jeho skládacích smartphonech je již optimalizováno více než 5 tisíc aplikací. Potvrzeno bylo také rychlejší 80W nabíjení (dříve 66 W) a o nepatrných 130 mAh větší 4 730mAh baterie. Rychlost bezdrátového nabíjení má zůstat zachována na 50 W a zrovna tak se nemělo nic měnit ani na 10W reverzním nabíjení.

Na první pohled zůstala identická také konstrukce novinky, necháme se tedy překvapit, zda skutečně zůstane vše při starém, nebo se dočkáme nějakých vylepšení v oblasti pantu displeje či třeba odolnosti vůči vodě, která původní verzi chybí. Pokud však zůstane novinka rozměrově shodná, rozhodně nečekejte žádnou malou skládačku jako bylo například skvělé, ale u nás nedostupné Oppo Find N. Vždyť současný X Fold má rozměry větší než Samsung Galaxy Z Fold4 – konkrétně 162 x 144,9 x 6,3 mm v otevřeném a 162 x 74,5 x 14,6 mm v zavřeném stavu. Vnější displej má v jeho případě 6,53″ a vnitřní 8,03″.


Nokia 8210 4G a Nokia 2660 Flip

V ČR se prodávají tlačítkové Nokia 8210 4G a Nokia 2660 Flip

Zprávičky

Marek Houser

Marek Houserčtení: 1 minuta (
uložit na později

)čtení: 1 min.

uloženo


uložit na později

1 min.