Games

Viacero obľúbených Samsungov dostáva novú aktualizáciu

Najnovšia októbrová bezpečnostná záplata smeruje na niekoľko smartfónov strednej triedy a staršie modely od spoločnosti Samsung. O ktorých konkrétnych modeloch je reč? Portál SamMobile informuje o príchode aktualizácií pre modely Samsung Galaxy A52s, Samsung Galaxy S22 (Snapdragon verzia), Samsung Galaxy Z Flip4 a pre tretiu generáciu skladacích modelov.

Samsung vydal bezpečnostné aktualizácie pre niekoľko modelov

Aktualizácie pre vyššie spomínané smartfóny už sú k dispozícii vo viacerých európskych štátoch, okrem “Snapdragonovskej” verzie Galaxy S22, ktorá sa predáva napríklad v USA. Skôr či neskôr sa jej však dočká aj u nás predávaná Exynos edícia. V USA dostáva najnovšiu bezpečnostnú záplatu aj obľúbený skladací model Samsung Galaxy Z Flip4, avšak len v prípade verzie zablokovanej na jedného operátora. Táto správa však jasne naznačuje, že čoskoro budú aktualizované aj všetky ostatné kusy.

Samsung Galaxy A54 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Aktualizácia na Android 14 s používateľskou nadstavbou One UI 6.0 sa zatiaľ nekoná. Do niekoľkých týždňov by sme ju však očakávali. Pôjde o veľkú aktualizáciu, ktorá pridá mnoho nových funkcií a spraví aj z podporovaných starších modelov modernejšie zariadenie.

Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Dostupnosť októbrovej bezpečnostnej záplaty môžete skontrolovať aj ručne v nastaveniach, konkrétnejšie v sekcii softvérových aktualizácií. Telefóny by vás na ňu mal upozorniť každopádne sám, no takto ju viete získať o niečo skôr.

Aktualizácie u konkurencie

Huawei P60 Pro dostal nedávno aktualizáciu. Neprináša však veľa zmien či novú verziu nadstavby – na to je ešte potrebné počkať. Prvé Xiaomi telefóny dostali aktualizáciu na najnovší operačný systém Android 14. Najdlhšou podporou sa momentálne vyznačujú modely od značiek Fairphone a po novom aj Google.

Náš tip

Toto je predpokladaný dátum predstavenia série Xiaomi 14

Android Aktualizácie

Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *