Games

Veletrh E3 má být v letech 2024 a 2025 nadále zrušen » Vortex

Už nyní je jisté, že návrat veletrhu E3 bude pro organizátory velký problém. Bez ohledu na to, že pořádání tradiční herní akce předala ESA společnosti ReedPop, slibované nové podoby jsme se zatím nedočkali. Letos, v těchto dnech, jsme se měli vracet z Los Angeles, ale letošní ročník byl na konci března zrušen a odložen minimálně o dalších 12 měsíců. Jenže podle nových zjištění, vycházejících ze zápisu schůze Rady pro turismus v Los Angeles, se zdá, že se nemusíme dočkat ani v příštím, a co víc, ani v přespříštím roce.

Dokumentu o schůzi z 21. června si všiml uživatel Resetery s přezdívkou Rösti, který poukázal na nenápadnou tabulku na straně 21. Rada v ní uvádí kumulativní součet zarezervovaných nocí v hotelích napříč Los Angeles v jednotlivých fiskálních obdobích a také výhled do budoucna. Podstatná je pak poznámka pod čarou, v níž Rada doplňuje, že projekce již zahrnuje „zrušenou E3 pro rok 2024 a 2025“, což je nová informace a něco, co alespoň prozatím zástupci ESA a ReedPopu nenaznačovali.

Zdroj: LATCB

Samotná informace nicméně může mít několik vyústění – tím nejjednodušším by bylo výše uvedené konstatování, že další ročníky E3 mohou být zrušeny a veletrh se už nemusí vůbec vrátit. Vyloučeno ovšem není ani stěhování do jiného města, což mohl iniciovat organizátor s odvoláním na své úspěšné veletrhy a cony pořádané napříč Spojenými státy. Důležité je pak také vyjádření ESA pro magazín VGC, v němž mluvčí vysvětluje, že žádné rozhodnutí o dalších ročnících ještě nepadlo. „ESA momentálně vede diskuzi kolem E3 2024 (a dalších rončíků), takže v tuto chvíli žádné finální resumé není,“ uvádí ESA, což ale – přiznejme si – nezní příliš přesvědčivě. Ve výsledku bychom se proto nedivili, kdyby asociace až do poslední chvíle opět mluvila o tom, že veletrh proběhne, abychom nakonec dostali rychlou zprávu potvrzující opak.

Veletrh E3 se měl v éře po pandemii koronaviru proměnit, přičemž nabízených podob bylo hned několik. Nejprve se zdálo, že ESA chce mít z akce místo zejména pro hráče a fanoušky videoher. Ale později se začalo mluvit o paradoxně ještě větším prostoru pro návštěvníky z řad obchodních partnerů a novinářů. Která z variant bude platit, pokud vůbec, je však bohužel nyní značně nejisté. Ztráta veletrhu E3, který mnozí hráči a bohužel i naši kolegové mylně zaměňují za sérii konferencí, by byla citelná stran možnosti přinést vlastní nezkreslené a vývojáři či vydavateli neovlivněné dojmy z chystaných videoher a samozřejmě postřehy autorů v rámci rozhovorů. Právě tato část prezentování připravovaných her totiž ještě není ani v dnešní digitální éře připravená na odbavení na dálku a možnost načerpat vlastní dojmy a zkušenosti s novými tituly je i nadále značně omezená.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *